Duże maszyny budowlane i inne maszyny sprawdzają się w realizacji dużych przedsięwzięć. Przyspieszają i ułatwiają prace, które dla człowieka byłyby niemożliwe lub bardzo trudne do wykonania. Jakie zadania można przeprowadzić korzystając z takich maszyn?

Gromadzenie i wywóz odpadów

Jak gromadzić dużą ilość odpadów na przykład na budowie lub podczas remontu? Najlepszym sposobem jest wykorzystanie kontenerów na odpady. Na rynku dostępne są kontenery na śmieci o zróżnicowanej pojemności. Najmniejsze są tak zwane worki Big Bag, które wykonane są z mocnych, nylonowych włókien. Mogą one pomieścić ok. 1 tony (1 m3) odpadów. Większe kontenery na odpady mają pojemność od 3 do 36 m3. 

Tak duże zasobniki muszą być dostarczane i po wypełnieniu odbierane za pomocą specjalistycznych samochodów z dźwigiem — tak zwanych HDSów. Hydrauliczne dźwigi za pomocą wysuwanego ramienia mogą podnosić ciężkie ładunki o masie nawet 20 i więcej ton. 

Przewóz maszyn i urządzeń budowlanych

Hydrauliczne dźwigi samochodowe to samochody wyposażone w skrzynię ładunkową, na której można przewozić duże i ciężkie przedmioty. HDSy sprawdzą się w transporcie maszyn i materiałów budowlanych. W taki sposób można przewozić kontenery, kamienie, szkło, kręgi betonowe, agregaty, elementy więźby dachowej itp. Za pomocą HDSów z niskim podwoziem można transportować także koparki, ładowarki i inne duże ci ciężkie pojazdy. 

Wyburzanie budynków i ścian

Maszyny sprawdzą się również w przypadku prac wyburzeniowych. W tym celu korzysta się z młotów wyburzeniowych podłączonych do koparek lub koparko-ładowarek. Takie rozwiązanie pozwala znacząco przyspieszyć wszelkie prace wyburzeniowe. Za pomocą młotów wyburzeniowych można zarówno zburzyć dom, jak i altanę działkową — w zasadzie każdą budowlę i budynek. Warto pamiętać, że wraz z pracami wyburzeniowymi należy zabezpieczyć również kontenery do gromadzenia odpadów budowlanych, w tym gruzu oraz wywiezienie zasobników przez samochody typu HDS.

Wykopy

Specjalistyczne maszyny wykorzystywane są także do wykonania wykopów ziemnych. Koparki, koparko-ładowarki, a także minikoparki i minikomarko-ładowarki stosowane są do wykonania wykopów pod instalacje wodne, kanalizacyjne, gazowe, energetyczne, a także pod fundamenty, baseny, stawy, szamba i inne. Warto również zabezpieczyć wywrotkę, która wywiezie z terenu nadmiarowy urobek w miejsce do tego przeznaczone. 

Usługi podnośnikami koszowymi

Podnośniki koszowe, zwane również zwyżkami, wykorzystywane są do bezpiecznej realizacji prac na wysokości. Podnośniki koszowe wyposażone są w kosz lub platformę, które umieszczone są wysuwanym ramieniu dźwigu, za pomocą którego kosz podnoszony jest na oczekiwaną wysokość, która umożliwia realizację wyznaczonych prac. Wykonywanie działań za pomocą zwyżki pozwala nie tylko na bezpieczną, ale również na szybką pracę osób umieszczonych w koszu, które mają do dyspozycji dwie wolne ręce, które pozwalają na skuteczne realizowanie prac. Podnośniki koszowe dostępne są w różnych modelach, które umożliwiają podniesienie kosza nawet na wysokość 60 metrów. Samochody wyposażone w kosz posiadają również wsporniki stabilizujące pojazd w trakcie podnoszenia kosza. Zwyżki wykorzystywane są w branży energetycznej, utrzymania porządku i czystości, w budownictwie, reklamie i branży filmowej i innych. 

Odśnieżanie

Za pomocą specjalistycznych maszyn realizuje się również prace związane z odśnieżaniem. Koparki i minikoparki mogą być wyposażone w pług śnieżny, za pomocą którego możliwe jest skuteczne odśnieżanie dróg i palców. Z kolei do odśnieżania dachów i usuwania sopli wykorzystywane są zwyżki. 

Wynajmij specjalistyczne maszyny

Sposobem na realizację specjalistycznych zadań wymagających ciężkich maszyn może być wynajem takiego sprzętu. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór różnorodnych maszyn specjalistycznych od koparek, ładowarek, po HDSy, wywrotki czy zwyżki. Maszyny wynajmujemy wraz z doświadczonymi operatorami, dzięki czemu wykonanie zaplanowanych zadań jest szybkie i bezpieczne.