Aktualności

Aktualności

Zima za pasem – jak zorganizować odśnieżanie

Nie każdy lubi zimę, ale każdy – w mniejszym lub większym zakresie – do niej się przygotowuje.  Zaczynając od wymiany garderoby, przez przystosowanie samochodu do zmiennych warunków pogodowych, po zabezpieczenie terenu wokół domu. I, choć aura płata czasem figle, trzeba liczyć się z tym, że razem z zimą mogą przyjść opady śniegu. A w związku z tym do listy obowiązków trzeba będzie dopisać również odśnieżanie.

Czytaj więcej

Aktualności

Likwidacja domków na ogródkach działkowych – jak ją przeprowadzić

W codziennym zgiełku i natłoku obowiązków często marzymy o tym, żeby chociaż na chwilę wyrwać się gdzieś, odpocząć i odetchnąć. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na daleki wyjazd. Rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą być ogródki działkowe – czyli mały teren zieleni, wyłącznie do naszej dyspozycji, często położony nawet w pobliżu centrum miasta. Żeby móc jednak cieszyć się w pełni tym kawałkiem natury, trzeba zadbać o porządek.

Czytaj więcej

Aktualności

Utrzymanie porządku i czystości – jaki sprzęt jest potrzebny?

Na efekt końcowy budowy lub remontu składa się kilka elementów. Wiadomo, najważniejszymi warunkami, które trzeba spełnić, jest realizacja projektu zgodnie z planem, w terminie i bez usterek. Nie bez znaczenia jest także pozostawienie całego terenu w czystości. Świadczy to o profesjonalizmie firmy i poważnym podejściu do realizacji na każdym jej etapie. Dlatego konieczne jest odpowiednie przygotowanie również pod względem utrzymania porządku na budowie. Będzie do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Czytaj więcej

Aktualności

Prace remontowe – wynajem maszyn, zagospodarowanie odpadów 

Odpowiednie gospodarowanie odpadami jest jedną z gałęzi ówczesnej gospodarki, która mocno zyskuje na znaczeniu. Rozwój budownictwa oraz lokalna polityka dążąca do utrzymania porządku na terenach nie tylko publicznych, ale i prywatnych, wpływa na wzrost zapotrzebowania na usługi z zakresu gospodarowania odpadami. Dotyczą one nie tylko rozwiązań w zakresie gromadzenia odpadów, ale także specjalistycznego sprzętu do ich przewożenia.

Czytaj więcej

Aktualności

HDS terenowy czy szosowy – który wybrać?

Hydrauliczny dźwig samochodowy to pojazd pozwalający na przenoszenie różnego rodzaju ciężkich elementów. Najważniejszą jego częścią jest obrotowe ramię dźwigu, który napędzany jest pompą hydrauliczną. Wyróżnia się kilka rodzajów pojazdów HDS, które można wykorzystywać w zależności od rodzaju nawierzchni, na której trwają prace.

Czytaj więcej

Obowiązki właścicieli i administratorów budynków
Aktualności

Obowiązki właścicieli i administratorów budynków związane z zimowym utrzymaniem obiektów

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników posesji i osób znajdujących się w jej sąsiedztwie niezbędne jest zadbanie o stan techniczny budynku w ciągu miesięcy zimowych. Wynika to z zalegającego na dachu śniegu, zwisających sopli lodu i oblodzonego chodnika biegnącego wzdłuż budynku. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem osobami, które powinny zadbać o usunięcie zbędnego śniegu i lodu, są właściciele i zarządcy posesji.Czytaj więcej

602-232-373