Aktualności

Aktualności

Utrzymanie porządku i czystości – jaki sprzęt jest potrzebny?

Na efekt końcowy budowy lub remontu składa się kilka elementów. Wiadomo, najważniejszymi warunkami, które trzeba spełnić, jest realizacja projektu zgodnie z planem, w terminie i bez usterek. Nie bez znaczenia jest także pozostawienie całego terenu w czystości. Świadczy to o profesjonalizmie firmy i poważnym podejściu do realizacji na każdym jej etapie. Dlatego konieczne jest odpowiednie przygotowanie również pod względem utrzymania porządku na budowie. Będzie do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Odpady na budowie

Należy mieć świadomość, że odpady budowlane i poremontowe nie mogą być segregowane w taki sam sposób, jak odpady komunalne gospodarstw domowych czy firm i instytucji. W czasie powstawania inwestycji naturalnym jest, że generują się odpady różnego rodzaju. Może się okazać, że będziemy mieć do czynienia nie tylko z gruzem czy kamieniami, ale i wszelkiego rodzaju zerwanymi podłogami, kawałkami kafelków, ale nawet i drzewami, dużymi ilościami liści, ziemią lub złomem. Do gromadzenia każdego z rodzajów tych odpadów trzeba się odpowiednio przygotować. Muszą one być właściwie składowane – również z tego względu, że niektóre z nich mogą zawierać szkodliwe substancje. Zwłaszcza te, na których będą pozostałości po farbach, lakierach lub starych papach. Należy je odpowiednio przechowywać, a także odwieźć później do właściwego punktu zbiórki odpadów.

Kontenery na odpady

Jednym z podstawowych sprzętów, które muszą się znaleźć na budowie, są kontenery. Mogą być to pojemniki różnych wielkości, w zależności od rodzaju inwestycji. Jeśli w grę wchodzi wyburzanie budynku czy ścian, konieczne będzie zgromadzenie – a później wywiezienie – sporej ilości gruzu. Wtedy przydadzą się nam duże kontenery. Możemy wybierać między zamkniętymi i otwartymi, a również w postaci dużych, elastycznych, a jednocześnie wytrzymałych worków typu Big Bag. Potrafią one pomieścić nawet ponad tonę odpadów. Wybór tego typu sprzętu pozwoli na utrzymanie porządku w rejonie budowy czy remontu i znacznie ułatwi ich późniejszy transport.

Zamiatarki

Utrzymanie ładu i porządku po budowie bywa niełatwym i pracochłonnym zadaniem. Tym bardziej, jeżeli inwestycja odbywa się na dużym, rozległym terenie. Warto wtedy zastanowić się nad wynajmem zamiatarki. Jest to sprzęt, który pozwoli na mechaniczne oczyszczenie sporych powierzchni. Stosuje się je między innymi na placach budowy, ogromnych halach czy garażach. Zamiatarki to często element wyposażenia miniładowarek.

Pojazdy do transportu odpadów

Gromadzenie odpadów to jedno. Drugą, równie istotną kwestią, jest ich przewiezienie w odpowiednie miejsce. Powszechnie wiadomo, że należy spełniać w tej kwestii szereg norm – wywożenie śmieci na tereny, które nie są do tego przeznaczone, jest nielegalne. Do przewozu kontenerów załadowanych odpadami, konieczne będzie zaangażowanie samochodów ciężarowych, przyczep, czasem również HDS-ów wyposażonych w dźwig hydrauliczny. Wszystko zależy od tego, jakich gabarytów będą to odpady. Im większe, tym bardziej specjalistyczny sprzęt będzie do tego wymagany.

Jak wybrać firmę zajmującą się utrzymaniem porządku

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy rzeczywiście dane przedsiębiorstwo oferuje kompleksową obsługę takiego zlecenia. Wtedy będziemy mieć pewność, że zajmie się tym od momentu wybrania odpowiednich kontenerów, załadunku odpadów, przez ich transport i wywiezienie do punktu zbiórki odpadów. Należy sprawdzić, czy sprzęty i pojazdy mają aktualne przeglądy i są w dobrym stanie technicznym. Profesjonalne przedsiębiorstwo zapewnia także personel, który zajmie się obsługą zlecenia. Jednocześnie gwarantując, że pracownicy mają potrzebne uprawnienia i mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem w tej branży. Jeśli będą spełnione te wszystkie warunki, inwestor będzie mógł być spokojny o ten etap swojej inwestycji – zarówno przy budowie, remoncie, ale i przy dużych i generalnych porządkach na dużych powierzchniach czy działkach.

Aktualności

Co należy wiedzieć przed wypożyczeniem HDS-a?

HDS-y czyli hydrauliczne dźwigi samochodowe to pojazdy wielozadaniowe. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i wykorzystywane są w branży budowlanej, transportowej czy utrzymania porządku.

Co HDS-y mogą przewozić

HDS-y to pojazdy wielozadaniowe. Są to samochody ciężarowe wyposażone w dźwig hydrauliczny, dzięki któremu mogą one nie tylko przewozić różnego rodzaju towary, ale także zająć się ich załadunkiem i rozładunkiem. Samochody sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędny jest transport ciężkich i wielkogabarytowych towarów i przedmiotów. Hydrauliczne dźwigi samochodowe są niezbędne w przewozie kontenerów wykorzystywanych do gromadzenia odpadów. Te samochody są nie tylko w stanie zawieźć wybrane pojemniki we wskazane miejsce, ale również rozładować puste i odebrać wypełnione odpadami kontenery. Co więcej, HDS-y  nie są ograniczone  jazdą wyłącznie po drogach – w naszej firmie dostępne są modele wyposażone w napęd na 4 koła, które z powodzeniem mogą dowieźć kontenery w miejsce trudnodostępne, bez dojazdu drogami utwardzonymi.

Hydrauliczne dźwigi samochodowe sprawdzą się także w branży budowlanej, gdzie niezbędny jest transport ciężkich ładunków wymagających zastosowania dźwigów do załadunku i rozładunku. Powszechnie stosowane są w transporcie palet z materiałami budowlanymi – np. do przewozu kostki brukowej czy konstrukcji stalowych lub drewnianych.

HDS-y to także doskonałe rozwiązanie do transportu maszyn i urządzeń specjalistycznych. Pojazdy posiadają ładowność nawet do 24 ton. Zasięg dźwigu osiąga do 27.5m, dzięki czemu ułatwia manipulowanie ładunkiem nawet w trudno dostępnym terenie.

HDS – wielkość pojazdu

W AVIO-STAR posiadamy szeroki wybór różnorodnych pojazdów. Odpowiedni dobór pojazdu uzależniony jest od zadania oraz dostępności terenu, na który ma dowieźć towar.

W sytuacji, kiedy do przewiezienia jest towar charakteryzujący się niewielkim tonażem warto wybrać HDS mniejszy. Spowoduje to oszczędności w zakresie zużycia paliwa, co bezpośrednio wpłynie na koszty końcowe wynajęcia samochodu.

Ważna jest także dostępność terenu. Tu szczególną rolę ma rodzaj drogi, na której będzie się HDS poruszał – HDS-y szosowe przeznaczone są do transportu po drogach utwardzonych – najlepiej asfaltowych. W miejscach, gdzie nie ma utwardzonych dróg zaleca się wykorzystanie HDS-ów terenowych. Innym ograniczeniem mogą być te związane z wysokością przeszkód – np. bram czy wielkość placu manewrowego. W sytuacjach, gdy światło przejazdu jest niewielkie koniecznym jest zastosowanie niewielkich HDS-ów. To samo dotyczy placu manewrowego – jeśli jest niewielki, to należy zastosować także hydrauliczny dźwig samochodowy mniejszych rozmiarów.

Na co możesz liczyć wypożyczając HDS-a w dobrej wypożyczalni

Wypożyczenie hydraulicznego dźwigu samochodowego w AVIO-STAR zawsze możesz być pewny, że otrzymujesz pojazd doskonale przygotowany do wykonywania określonych zadań. Nasz doskonale przygotowany i doświadczony zespół pomoże dobrać hydrauliczne dźwigi samochodowe dopasowane do konkretnych, indywidualnych potrzeb.

Kluczowe znaczenie dla szybkiego prowadzenia prac ma dostęp do sprawnego technicznie sprzętu. Dlatego też oferujemy Państwu zarówno HDS-y, jak i maszyny budowlane.  Wypożyczamy jedynie sprzęt systematycznie sprawdzany tak, aby nigdy nie zawiódł pokładanych w nich  oczekiwań.

W naszej firmie możesz oczekiwać, że dobierzemy odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb. Posiadamy szeroki wybór modeli różnorodnych sprzętów i maszyn budowlanych oraz wyposażenia dodatkowego, dzięki którym sprawnie zrealizujesz wszystkie zamierzone prace. Proponujemy wypożyczenie HDS-ów o udźwigu do 15 ton. Wypożyczając sprzęt w naszej firmie otrzymasz wraz z nim kompletną obsługę techniczną i operatorką. W ten sposób oszczędzasz wynajmując potrzebne maszyny bez konieczności dodatkowego zatrudnienia operatora posiadającego stosowne uprawnienia.

Aktualności

Wynajem maszyn budowlanych dla firm i osób prywatnych

Wynajem maszyn budowlanych to coraz bardziej popularne rozwiązanie w branży remontowej i budowlanej, stosowane zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. Wypożyczanie sprzętu budowlanego ma wiele zalet i jest odpowiednie dla projektów o różnej specyfice.

Najem sprzętu będzie opcją bardzo korzystną zwłaszcza wtedy, gdy kiedy sytuacja na rynku jest niepewna lub kiedy Twoja firma budowlana ma dużo zleceń i potrzebujesz uzupełnić niedobór sprzętu w krótkim okresie, bez ryzyka zaciągania długów. Warto też rozważyć to rozwiązanie w momencie, gdy potrzebujesz bardzo specyficznego urządzenia na krótki termin lub możliwości finansowe Twoje firmy są ograniczone.

Jakie są plusy wynajmu maszyn budowlanych?

Główne zalety to:

  1. Płaci się tylko za czas, w którym sprzęt został rzeczywiście wykorzystany. Dzięki czemu cena najmu sprzętu budowlanego jest bardzo korzystna. Kiedy wypożyczasz urządzenia, nie musisz płacić dużej sumy pieniędzy za jednym razem. Zamiast tego zapłacisz małe, regularne kwoty zgodnie z rzeczywistym czasem wykorzystania danej maszyny. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ można zaplanować płatności regularne: codziennie, co tydzień lub miesiąc.
  2. Maszyny są zwracane firmie wynajmującej w dowolnym momencie, gdy maszyna nie jest już potrzebna. Okres obowiązywania umowy jest elastyczny, nie ma zobowiązań długoterminowych i kar za wczesne oddanie sprzętu. Ponadto można wypożyczyć sprzęt budowlany na różne okresy. Możesz wynająć go na mały projekt, na miesiąc lub dłużej. Różne firmy akceptują różne rodzaje płatności. Należy to przedyskutować z osobą odpowiedzialną za wynajem sprzętu. Będzie to szczególnie korzystne, gdy prace budowlane zakończą się niespodziewanie szybko lub budowa jest bardzo powolna.
  3. Zaletą wynajmu specjalistycznego sprzętu budowlanego jest zazwyczaj udostępnianie przez wypożyczające go firmy wraz z doświadczoną i posiadającą niezbędne uprawnienia obsługą. To zmniejsza koszty wynajmującego związane z koniecznością zatrudnienia osób posiadających odpowiednie uprawnienia do prowadzenia/sterowania określonym urządzeniem.
  4. To również świetny sposób na „przetestowanie” sprzętu, który rozważasz kupić dla swojego przedsiębiorstwa. Firmy wynajmujące często mają najnowszy i najlepszy sprzęt, ponieważ regularnie go wymieniają, co pozwala sprawdzić, czy dana maszyna będzie spełniała potrzeby Twojej działalności.
  5. Wynajem prawie zawsze obejmuje również konserwację sprzętu. W przypadku awarii w miejscu pracy firma wynajmująca może od razu wysłać mechanika do naprawy lub po prostu wymienić sprzęt.
  6. Wynajem zmniejsza ilość formalności i pracy administracyjnej. Budżetowanie jest prostsze, ponieważ obowiązuje jedna faktura i ustalone z góry ceny najmu.
  7. Posiadacze maszyn ponoszą znaczne koszty amortyzacji. Odsprzedaż sprzętu i utrzymanie go tak długo, jak to możliwe w dobrej kondycji, wymaga ciągłych inwestycji. Wartość sprzętu stale spada, trudniej jest odzyskać koszt początkowej inwestycji, co jest kolejnym argumentem za wynajmowaniem zamiast kupnem maszyn.
  8. To rozwiązanie gwarantuje też likwidację kosztów związanych z magazynowaniem sprzętu. W przypadku posiadania maszyn na stałe należy rozwiązać problem jego przechowywania w sytuacji, gdy nie jest używany. Sprzęt, który nie jest właściwie przechowywany lub narażony na trudne warunki pogodowe, może szybciej się deprecjonować. Dodatkowo powierzchnia magazynowa stanowi dodatkowy koszt dla firm budowlanych. W sytuacji, gdy negocjujesz okres korzystania ze sprzętu z firmą specjalizującą się w wynajmie urządzeń budowlanych, nie trzeba martwić się o długoterminowe przechowywanie. Oszczędza to czas potrzebny na zaplanowanie logistyki, a także kosztów przechowywania.

Dostosuj rozwiązanie do specyfiki projektu, który realizujesz

Chociaż w tym artykule przedstawiono korzyści płynące z wynajmu maszyn budowlanych, ważne jest, żeby dokładnie przeanalizować potrzeby danego przedsięwzięcia budowlanego.  Potrzebne jest dodatkowe planowanie finansowe i logistyczne, aby firmy i osoby prywatne mogły dokładnie określić, jaki sprzęt i strategia działania będzie najlepsza przy danej budowie. Na pewno, w wielu przypadkach wynajem ma wiele zalet, które przynoszą korzyści firmom różnej wielkości, gwarantując efektywność i redukując kwestie logistyczne.

Wynajem sprzętu budowlanego jest rozsądnym i oszczędnym rozwiązaniem dla wykonawcy, który chce zminimalizować ryzyko wysokich wydatków. Ma wiele zalet, takich jak płacenie tylko za czas, w którym sprzęt jest używany i brak obaw o koszty przechowywania, transportu i konserwacji. Kontrakty oferowane przez firmy wynajmujące są zazwyczaj elastyczne, co czyni je opłacalnymi przy wielu typach projektów. Pozwala też zmniejszyć straty w sytuacji niepewnego rynku czy kryzysu w budownictwie. Warto zapoznać się z ofertą firm, które specjalizują się w wynajmowaniu sprzętu budowlanego.

Aktualności

Prace remontowe – wynajem maszyn, zagospodarowanie odpadów 

Odpowiednie gospodarowanie odpadami jest jedną z gałęzi ówczesnej gospodarki, która mocno zyskuje na znaczeniu. Rozwój budownictwa oraz lokalna polityka dążąca do utrzymania porządku na terenach nie tylko publicznych, ale i prywatnych, wpływa na wzrost zapotrzebowania na usługi z zakresu gospodarowania odpadami. Dotyczą one nie tylko rozwiązań w zakresie gromadzenia odpadów, ale także specjalistycznego sprzętu do ich przewożenia.

Zagospodarowanie odpadów poremontowych

Wszystkie prace remontowe, bez względu na charakter przedsięwzięcia, generują dużą ilość odpadów. Z reguły są to różnego rodzaju kafelki i tynki, cegły, gruz czy zerwane podłogi, takie jak deski, panele i wykładziny. Prace remontowe generują również odpady w postaci folii, styropianów, metalowych elementów konstrukcyjnych oraz licznych puszek po farbach i lakierach. Pozostałości te nie mogą znaleźć się bezpośrednio w pojemnikach na odpady komunalne. Nie są one bowiem klasyfikowane jako odpady komunalne. Wszelkie próby wyrzucenia tego rodzaju pozostałości są nielegalne i wiążą się z koniecznością uiszczenia kary pieniężnej. Co więcej, odpady budowlane i poremontowe mogą zawierać różnego rodzaju szkodliwe substancje. Ich nieprawidłowe zagospodarowanie, a więc spalenie czy wywóz do lasu, może mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Tymczasem wiele z wygenerowanych odpadów można poddać recyklingowi i ponownemu przetworzeniu.

Z reguły gminy dysponują usługami bezpłatnego odbioru odpadów komunalnych kilka razy w ciągu roku. W tym celu należy jednak skontaktować się z odpowiednim przedsiębiorstwem komunalnym, gdzie otrzymamy dokładne informacje na temat oferowanych usług oraz ewentualnych możliwości w tym zakresie. Znacznie częściej rozwiązań dotyczących odpowiedniego zagospodarowania odpadów poremontowych należy szukać na własną rękę. Jeśli dysponujemy odpowiednim samochodem, a ilość odpadów pozwala na ich transport we własnym zakresie, odpady te możemy złożyć w odpowiednim Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przewieźć je bezpośrednio na składowisko. Oczywiście wcześniej należy zasięgnąć szczegółowych informacji, najlepiej w docelowym, lokalnym punkcie odbioru odpadów, odnośnie kwestii przyjęcia materiałów oraz kosztów z tym związanych.

Najczęściej ilość generowanych odpadów budowlanych oraz poremontowych, głównie w przypadku dużych przedsięwzięć, nie pozwala na samodzielny ich transport oraz odpowiednie zagospodarowanie. Wówczas warto skorzystać z usług rynkowych firm działających w obszarze gospodarki odpadami. Dysponują one odpowiednimi kontenerami bądź torbami na gruz (tzw. „Big Bag”) oraz oferują szeroki wachlarz elastycznych usług w zakresie zagospodarowania materiałów poremontowych, w tym także wynajmu maszyn, które zostaną odpowiednio dopasowane do indywidualnych wymagań klienta.  

Skorzystaj z usług firm zewnętrznych

Jak już wcześniej wspomniano, odpowiednie zagospodarowanie odpadów budowlanych oraz poremontowych jest dość restrykcyjnie regulowane prawnie. Bez względu na rodzaj przedsięwzięcia, zarówno inwestorzy, jak i prywatne podmioty mają obowiązek zastosowania odpowiednich kontenerów, które umożliwią bezpieczne gromadzenie, a także wywóz odpadów. Rynek dysponuje szeroką ofertą firm specjalizujących się w kwestiach związanych z utrzymaniem porządku, także na placach budowlanych oraz obiektach poddawanych pracom remontowym. Dysponują one różnego rodzaju kontenerami oraz workami „Big Bag”.

Tego rodzaju rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku klientów indywidualnych oraz małych przedsięwzięć remontowych. Dzięki wykorzystaniu mocnych, nylonowych włókien cechują się wysoką wytrzymałością, pozwalającą na utrzymanie ciężaru nawet do 1,5 tony. Z powodzeniem można przechowywać oraz wywozić za ich pomocą śmieci, tworzywa sztuczne, szkło, a także wykładziny gruz oraz inne odpady pobudowane. Ich zaletą jest mała objętość, dzięki czemu można stosować je wszędzie tam, gdzie postawienie tradycyjnego kontenera może być problematyczne. Dodatkowo wywóz worka jest możliwy przy użyciu samochodu ciężarowego z HDS-em bądź hakowca.

W przypadku większych firm porządkowych oraz budowlanych, generujących duże ilości ciężkich odpadów zaleca się wynajem większych kontenerów. Odpowiednie dopasowanie kontenera oraz usług wywozu do potrzeb klienta pozwala nie tylko na obniżenie kosztów, ale także oszczędność czasu. Nie mamy wówczas konieczności częstej wymiany zapełnionych kontenerów, a cena wywozu 1 kilograma odpadów jest tańsza w przypadku większych zasobników.

Aktualności

HDS terenowy czy szosowy – który wybrać?

Hydrauliczny dźwig samochodowy to pojazd pozwalający na przenoszenie różnego rodzaju ciężkich elementów. Najważniejszą jego częścią jest obrotowe ramię dźwigu, który napędzany jest pompą hydrauliczną. Wyróżnia się kilka rodzajów pojazdów HDS, które można wykorzystywać w zależności od rodzaju nawierzchni, na której trwają prace.

Czytaj więcej

Obowiązki właścicieli i administratorów budynków
Aktualności

Obowiązki właścicieli i administratorów budynków związane z zimowym utrzymaniem obiektów

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników posesji i osób znajdujących się w jej sąsiedztwie niezbędne jest zadbanie o stan techniczny budynku w ciągu miesięcy zimowych. Wynika to z zalegającego na dachu śniegu, zwisających sopli lodu i oblodzonego chodnika biegnącego wzdłuż budynku. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem osobami, które powinny zadbać o usunięcie zbędnego śniegu i lodu, są właściciele i zarządcy posesji.Czytaj więcej

602-232-373