Utrzymanie czystości i porządku – usługi dla osób prywatnych, firm i instytucji

Zaawansowane prace budowlane, remont fabryki, modyfikacja przestrzeni mieszkalnej oraz wiosenne porządkowanie działki posiadają jedną cechę wspólną – w ich przebiegu powstają odpady/pozostałości, które wymagają sprawnego usunięcia oraz uporządkowania. Jest to temat niejednokrotnie bagatelizowany, czy też pomijany w planowaniu prac, a tym samym potrafiący stworzyć wiele kłopotów. W tej sytuacji tylko wynajem profesjonalnej firmy dysponującej odpowiednim sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, może uratować sytuację i usprawnić proces porządkowania.

Kontener – rozwiązanie dobre dla wielu

Wynajem kontenera to dobre rozwiązanie w wielu przypadkach. Zarówno rozbiórka budynku, w procesie której pozostaje duża ilość gruzu, budowa budynku pozostawiająca resztki materiałów budowlanych, jak i prywatny remont mieszkania, czy porządkowanie ogrodu/działki po zimowych pozostałościach, niepotrzebnych kamieniach i gałęziach, z pewnością będzie przebiegało dużo łatwiej i sprawniej, w obecności zamówionego kontenera. Firmy realizujące prace w zakresie porządkowania i wywozu oferują różnej wielkości kontenery, dzięki czemu każdy klient może wybrać produkt odpowiedni dla jego indywidualnych potrzeb. Do wyboru klientów dostępne są pojemności: 3m3, 4m3, 7m3, 15m3 i 36m3. Na potrzeby drobnych prac remontowo-porządkowych, podczas których objętość odpadów nie wymaga obecności dużego kontenera, istnieje możliwość zamówienia wora na śmieci i gruz (tzw. Big Bag) o objętości 1m3.

Transport HDS – usługa stworzona do trudnych zadań

Bardziej zaawansowane prace budowlane i porządkowe wymagają niejednokrotnie bardziej specjalistycznych usług w tym zakresie. Przewóz dużych gabarytowo elementów odpadowych, przewóz kontenerów na odpady, śmieci i gruz, elementów o wysokiej wadze i nieregularnych kształtach, przewóz maszyn, które brały udział w procesie budowania, czy też elementów konstrukcyjnych, to zadanie wymagające profesjonalnego podejścia. Ważna w tej sytuacji jest nie tylko sama sprawność przewozu elementu, ale także jego odpowiednie zabezpieczenie i bezpieczeństwo przewozu. Do tego celu wykorzystuje się dźwigi, samochody ciężarowe oraz przyczepy (w tym przyczepy niskopodwoziowe, przeznaczone do przewozu bardzo ciężkich elementów), zaopatrzone w  urządzenie HDS – hydrauliczne dźwigi przeładunkowe. Usługi obejmują także profesjonalną pomoc w załadunku i rozładunku.

HDS – usługa szyta na miarę

Samochody HDS dostępne są w dwóch wariantach – terenowym oraz szosowym. Doskonale sprawdzają się w miejscach o ograniczonym dostępie, małej powierzchni użytkowej i zapewniają sprawny załadunek i rozładunek z wykorzystaniem żurawia hydraulicznego. Dobór pojazdu z systemem HDS uzależnionym jest od indywidualnych potrzeb klienta i dostosowany do jego wymagań, co zapewnia bezpieczeństwo oraz sprawność procesu. Dzięki tej usłudze możliwe jest przetransportowanie  ponadnormatywnych elementów o różnych kształtach. Dostępne w ofercie różnorodne chwytaki pozwalają na swobodne manewrowanie ładunkiem.

Codzienne prace porządkowe

Prace porządkowe to jednak nie tylko działalność związana z eliminacją odpadów pobudowlanych i poremontowych. Zarówno instytucje, firmy, jak i osoby prywatne korzystają często z usług porządkowych takich jak odśnieżanie, usuwanie sopli i zalegającego śniegu (zarówno z budynków, dachów, podjazdów, jak i posesji),  czy też zamiatanie chodników. W zakresie tych działań najważniejsza jest skuteczność, terminowość i bezpieczeństwo realizacji. Ich cykliczność narzuca konieczność zachowania standardów i dostosowania sposobu realizacji do indywidualnych potrzeb klienta. Do tego celu stosowane są wysokiej jakości pługi, posypywarko-solarki, podnośniki koszowe do usuwania sopli.

Kompleksowe usługi porządkowe to dziedzina intensywnie rozwijająca się i wzbogacana o nowe technologie oraz urządzenia. W dalszym ciągu kluczowe znaczenie ma jednak doświadczenie w tym zakresie, liczba realizowanych usług, ich zakres, dostępność sprzętu i jego zróżnicowanie, a także systemy zapewniające sprawne i bezpieczne realizowanie usług.