wynajem-maszyn-budowlanych

Prace budowalne wymagają zastosowania narzędzi i maszyn budowlanych. Nie wszystkie trzeba posiadać na własność. Drogi i jednocześnie bardzo pomocny sprzęt budowalny można z powodzeniem wynająć. W tym artykule powiemy, jakie maszyny budowlane z powodzeniem można pożyczyć na czas realizacji prac budowlanych i remontowych. 

Maszyny budowlane do wynajęcia

Każda firma realizująca usługi budowlane posiada własne narzędzia, które systematycznie wykorzystuje przy wykonywaniu zleceń. Zazwyczaj jednak dotyczy to podstawowych narzędzi, które są nieodzowne przez cały czas wykonywania prac. Małe i średnie firmy budowlane, dla optymalizacji wydatków często korzystają także z możliwości wynajmu największych i najbardziej kosztownych maszyn budowlanych. Co więcej, te największe maszyny zazwyczaj wykorzystywane są jedynie na pewnym etapie prac, więc po wykonaniu określonych zadań przez resztę budowy stoją niewykorzystane. Stąd wynajem maszyn budowlanych jest tak popularny.

W ofercie firm specjalizujących się w wynajmie maszyn budowlanych znaleźć można wszystkie urządzenia, które znacząco przyspieszą postęp prac. Na etapie prac ziemnych warto skorzystać z wynajmu koparek i ładowarek. Można pożyczyć również koparko-ładowarkę. Maszyny te znacząco przyspieszą realizację prac związanych z przygotowaniem terenu, niwelacją, wykopaniem fundamentów itp. Będą doskonałe do załadunku usuniętego humusu na wywrotki oraz odpadów pobudowalnych z rozbiórki obiektów. Co ważne, w opcji do wynajęcia dostępne są nie tylko duże maszyny, ale również mini-koparki, które sprawdzą się do przygotowania niewielkich wykopów — np. pod instalacje wodne czy kanalizacyjne.

Na budowie znaczenie ma również płynne dostarczanie materiałów budowlanych. Są to zazwyczaj duże i ciężkie ładunki, które trudno załadować i rozładować ręcznie. W tym celu doskonale sprawdzają się HDS-y – czyli hydrauliczne dźwigi samochodowe, które dzięki zamontowanemu dźwigowi pozwalają na szybki rozładunek i załadunek towarów o dużej masie i gabarytach. W ten sposób na budowę można dostarczyć elementy betonowe, konstrukcje więźby dachowej, elementy stalowe, szkło i okna, płyty betonowe i kamienne, czy kostkę brukową, a także rusztowania i inne. 

Na budowie istotną rolę gra właściwe gromadzenie odpadów pobudowlanych. W tym celu warto skorzystać z usługi wynajmu kontenerów na odpady. Zasobniki takie systematyzują i porządkują gromadzenie śmieci i przyczyniają się do sprawniejszej organizacji działań na budowie. Kontenery na odpady dostępne są w szerokiej gamie wielkości — od 3 do 36 m3 co sprawia, że każda firma może wybrać zasobnik pasujący do jej zapotrzebowania. Co więcej, kontenery na odpady można zamówić wraz z opcją dostarczenia i odbioru. W ten sposób minimalizuje się zaangażowanie w proces utrzymania porządku na placu budowy oraz jednocześnie zapewnia się zgodną z prawem utylizację odpadów. 

Jeśli na budowie planowana jest realizacji prac na wysokościach, pomocne może być także skorzystanie z podnośnika koszowego. Pojazd ten wyposażony jest w dźwig zakończony koszem, który można podnieść, w zależności od modelu pojazdu, na wysokość nawet do 60 m.

Dlaczego warto wynajmować maszyny budowlane

Wynajem maszyn budowalnych jest wygodną i racjonalną ekonomiczne opcją dla firm budowlanych i osób prywatnych, które planują prowadzenie prac budowlanych. Jest to nie tylko znacznie tańsza alternatywna dla zakupu sprzętu, ale także znacznie wygodniejsza. Firmy specjalizujące się w wynajmie maszyn budowalnych wypożyczają je wraz z doświadczonymi operatorami. W efekcie klient otrzymuje kompleksową usługę, co zwalnia go z konieczności poszukiwania specjalisty z odpowiednimi uprawnieniami. W naszej firmie do dyspozycji klientów oddajemy usługi doświadczonych operatorów, posiadających odpowiednie uprawnienia do obsługi poszczególnych maszyn. W efekcie zlecone prace przebiegają szybko, co powala zaoszczędzić klientom zarówno czas, jak i pieniądze. 

Korzystając z usług wynajmu maszyn budowalnych ma się pewność, że otrzymuje się urządzenia w pełni sprawnie z kompletem dokumentów potwierdzających systematyczne przeglądy i  gotowość do pracy. Co więcej, W ofercie dobrych firm wynajmujących sprzęt budowlany znajduje się szeroki asortyment urządzeń o różnej wielkości i funkcjonalności, dzięki czemu klienci mogą dobrać sprzęt w pełni dostosowany do swoich potrzeb i oczekiwań. W dodatku maszyny wynajmuje się na określony czas — więc płaci się wyłącznie za okres kiedy są potrzebne.