styer-podnosnik-koszowy-4×2

Popularne zwyżki, czyli podnośniki koszowe, to sprzęt nowoczesny, który wykorzystywany jest do różnych prac prowadzonych na wysokościach. Przy jego pomocy można dotrzeć nawet do ostatniego piętra i dachu budynku mającego 61 m wysokości.

Jakie zalety mają podnośniki koszowe, czyli popularne zwyżki?

Osoby, które zastanawiają się, czym są zwyżki, powinny mieć świadomość, że to popularna nazwa na podnośniki koszowe, która są montowane na specjalnie dobranych samochodach z napędem 4 x 4 lub 4 x 2. Sprzęt ten jest przeznaczony do wynajmu dla branży energetycznej, budowlanej, a także dla osób prowadzących firmy z zakresu utrzymania zieleni czy porządku lub czystości. Ponadto podnośniki koszowe mogą być wykorzystane również do montażu i demontażu reklam na wysokościach, a także usuwania zalegającego śniegu z dachu lub naprawy elewacji na budynkach, składających się z kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kondygnacji. 

Dobrej jakości zwyżki to podnośniki koszowe, które mogą dotrzeć w dowolnie wybrane miejsce. Są one montowane także na pojazdach z napędem 4 x 4, co pozwala im na poruszanie się z grząskim, niepewnym terenie. Mogą być to place budów z nieutwardzonym podłożem. Sprzęt w postaci zwyżki gwarantuje bezpieczną szybką i efektywną pracę na wysokości. Jest on obsługiwany przez specjalistów mających bardzo duże doświadczenie w tym zakresie, co pozwala na ograniczenie jakiegokolwiek ryzyka, związanego z wymianą rur czy też remontem elewacji lub fasady budynku. Należy wspomnieć, że prace na wysokościach wymagają szczególnego zabezpieczenia. W związku z tym operator zwyżki jest osobą, która musi posiadać specjalistyczne przeszkolenie w tym zakresie. 

Rodzaje zwyżek i możliwości ich zastosowania w różnych gałęziach przemysłu

Kompleksowe usługi w postaci prac na wysokościach dotyczą wielu branż. Zwyżki wykorzystywane są w energetyce, usługach reklamowych, branży budowlanej bądź też w przypadku pielęgnacji drzew, krzewów, a także bardzo wysokich nasadzeń. Wyróżnia się przynajmniej kilka rodzajów podnośników koszowych, tak zwanych zwyżek, które są dopasowane do rodzaju wykonywanych prac na wysokości, a także typu terenu, po jakim będą się one poruszały. Wśród najpopularniejszych podnośników koszowych wymienić należy takie między innymi, jak:

  • zwyżki 16 m, umieszczone na podwoziu mercedes sprinter 
  • podnośnik koszowy typu zwyżka 18 m na podwoziu mercedesa sprintera o napędzie 4 x 2,
  • podnośnik koszowy terenowy 4 x 4 zwyżka 22 m,
  • podnośnik koszowy zwyżka 30 m, montowany na samochodzie z napędem 4 x 2,
  • podnośnik koszowy zwyżka 42 m na samochodzie man podnośnik koszowy terenowy 4 x 4,

 

 • zwyżka 42 m na samochodzie scania podnośnik koszowy terenowy 8 x 4,

 

 • zwyżka 61 m na samochodzie scania.

Wyżej wymienione podnośniki koszowe w 100% z pełną swojej podstawowe zadanie, gwarantując zrealizowanie nawet najbardziej wymagających prac na wysokościach. 

Dlaczego warto korzystać z podnośników koszowych, czyli zwyżek?

Nowoczesna zwyżka zapewnia całkowite bezpieczeństwo używania dla obsługującego ją operatora, jak również osoby pracującej w koszu. Potwierdzeniem tego są odpowiednie dokumenty. Ponadto boczne, rozsuwane i bardzo solidne podpory zapewniają pełną stabilność wyżej wymienionego urządzenia. Pozwala to na bezpieczne wykonanie pracy na wysokościach, nawet tych sięgających 61 m, w różnych warunkach atmosferycznych. 

Podnośniki koszowe mają zastosowanie w różnych branżach przemysłu. Zwyżki można wykorzystać do pielęgnacji bardzo wysokich drzew, wykonywania prac remontowych i budowlanych na dużych wysokościach, a także oczyszczania dachu ze śniegu i lodu, montażu instalacji ze stali bądź drewna, obsługi planów filmowych, prac na wysokościach w branży energetycznej bądź też prac, związanych telekomunikacją lub też oświetleniem. Warto zwrócić uwagę na to, że tradycyjne zwyżki mogą poruszać się po różnym terenie. Pozwala im to na dotarcie nawet do trudno dostępnych budynków, które znajdują się na nieutwardzonej ziemi, glinie bądź też na placach wyłożonych kostką brukową lub płytami chodnikowymi.

Wysokiej jakości zwyżki służą do wykonywania prac na wysokościach. Sprzęt ten wykorzystywany jest w wielu branżach i dziedzinach gospodarki, szczególnie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba bezpiecznego poruszania się, nawet na wysokości 61 m.