Zastosowanie profesjonalnych maszyn budowlanych podczas budowy domu jednorodzinnego znacząco przyspieszy postęp prac, który pozwoli utrzymać harmonogram robót. Niezależnie, czy jesteś osobą prywatną, która buduje dom trybem gospodarczym, czy firmą budowlaną stawiającą obiekty możesz w ten sposób skrócić budowę i zyskać na jej szybszym zakończeniu. 

Jakie maszyny sprawdzą się na budowie?

Wśród dostępnych na rynku maszyn na placu budowy znajdą zastosowanie koparki, ładowarki, koparko-ładowarki, a także minikoparki czy minikoparko-ładowarki, a także wiertnice, zamiatarki, wózki widłowe, wózki teleskopowe, podnośniki koszowe, młoty wyburzeniowe oraz inne maszyny. Na budowie maszyny będą potrzebne na różnym etapie prac. Koparki, ładowarki lub koparko-ładowarki sprawdzą się podczas początkowego etapu robót do przygotowania terenu pod budowę. Ściągnięcie humusu, jego gromadzenie oraz wywóz pozwalający na uporządkowanie terenu będą znacznie szybsze, kiedy wykorzystuje się moc tych właśnie maszyn. Warto podkreślić, że w ten sposób możesz skrócić proces budowy nawet o tygodnie. Prace przygotowawcze realizowane za pomocą maszyn budowlanych mogą potrwać 1-2 dni w zależności od wielkości terenu oraz ewentualnych znajdujących się a nim przeszkód (drzew, krzewów, nierówności). Jeśli do tego wykorzystasz wywrotkę, która wywiezie zgromadzony humus z działki, stworzysz przyjazne miejsce do dalszych robót. 

Minikoparki i minikoparko-ładowarki będą przydatne do wykopu fundamentów oraz wykopów liniowych pod instalacje przyłączeniowe (np. wodno-kanalizacyjne, gaz itp.). Wózki widłowe przydadzą się do rozładunku i przemieszczania ciężkich elementów konstrukcji domu, a podnośniki koszowe będą niezbędne przy wykonywaniu bezpiecznych prac na wysokościach. Pod koniec budowy przydatne będą zamiatarki, dzięki którym szybko usunie się piasek z podjazdów, garaży, chodników. 

Warto dodać, że maszyny budowalne dostępne są w wersjach dostosowanych do różnych powierzchni. Najpopularniejsze są maszyny kołowe z napędem 4×4, które doskonale sprawdzają się na terenie, gdzie powierzchnia jest choć trochę utwardzona. W innym przypadku zaleca się korzystanie z maszyn gąsienicowych, które mogą poruszać się nawet po bardzo grząskim terenie. 

W przypadku placów budowy warto zadbać również o zasobniki, w których przechowywane będą odpady powstające w trakcie prac. Doskonale sprawdzają się tutaj kontenery na odpady, które dostępne są w różnych pojemnościach — od 3m3 do 36m3. Warto tylko pamiętać, że kontenery muszą być dowożone i odbierane przez HDS — czyli hydrauliczny dźwig samochodowy, który będzie w stanie załadować na platformę kontener wypełniony śmieciami.  

Czy można wynająć maszyny budowlane?

Maszyny budowlane, jako specjalistyczne maszyny, są drogie i nieuzasadnionym ekonomicznie jest ich zakup, szczególnie gdy będziesz je wykorzystywał stosunkowo rzadko lub sporadycznie. Przy budowie domu jednorodzinnego koparka, ładowarka, podnośnik koszowy czy HDS nie będą Ci potrzebne przez cały czas. Co więcej, będą one niezbędne jedynie na niektórych etapach prac. Jednakże, żeby z nich korzystać, nie musisz od razu kupować ich na własność. Doskonałą opcją jest wynajem maszyn budowlanych w profesjonalnej firmie takiej jak nasza. 

U nas znajdziesz szeroką gamę koparek, koparko-ładowarek, ładowarek, zarówno w wersjach kołowych, jak i gąsienicowych lub mini, HDS-y, zwyżki i inne maszyny budowalne, które znacząco przyspieszą postęp prac. Co więcej, w naszej firmie wynajmujemy maszyny budowlane wraz z doświadczonym operatorem, który posiada wszelkie uprawnienia do obsługi sprzętu. 

Możesz wypożyczyć maszyny budowlane na godziny lub dni — w zależności, jak długo planujesz je wykorzystywać. Wszystkie maszyny budowlane dostępne w naszej ofercie są sprawne i posiadają wymagane badania techniczne. Dbamy o to, aby zawsze były gotowe do pracy. Jeśli nie wiesz, jakich maszyn będziesz potrzebować, zawsze możesz pytać naszych pracowników — doradzą najlepsze rozwiązania, które sprawdzą się na Twojej budowie.