Zarządcy osiedli, a także osoby odpowiedzialne za prace porządkowe na terenach zielonych przynależących do kompleksu budynków mieszkalnych i firmowych, są odpowiedzialni za uporządkowanie wyznaczonej powierzchni i przygotowanie jej na nadchodzący sezon wiosenny oraz letni. Ułatwieniem tego zadania mogą okazać się kontenery z opcją na wynajem, dzięki którym można pomieścić wszystkie odpady organiczne i nieorganiczne pozostałe po sezonie zimowym.

Prace porządkowe po zimie z zastosowaniem kontenerów

Przygotowanie terenów zielonych do użytkowania przez mieszkańców osiedli i miast przed nastaniem nowej pory roku należy do obowiązków zarządzanych tymi kompleksami. Zazwyczaj tego typu prace wykonuje się po okresie zimowym, aby przygotować nieruchomości i zieleńce do nadchodzącej wiosny. Warto także wspomnieć o tym, że przygotowaniu do sezonu wiosennego to także potrzeba zadbania o ogródki działkowe, a także uporządkowanie sadów, ogrodów i posesji prywatnych należących zarówno do właścicieli indywidualnych, jak i firmowych. 

Pozbycie się zalegających po zimie opadów organicznych i nieorganicznych wymaga zastosowania odpowiednio dobranych pojemników przeznaczonych na gromadzenie gałęzi, konarów, uszkodzonych systemów korzeniowych, dużej ilości trawy i pozostałości liści. Usprawnieniem prac porządkowych są kontenery na odpady o optymalnie dobranej pojemności. To produkty, które mogą znaleźć się na przydomowej posesji, na terenach zarządzanych przez administrację danego budynku bądź też nieopodal publicznych zieleńców. Kontenery na wynajem to świetna opcja dla administracji osiedli mieszkaniowych, która zleca podwykonawcom przeprowadzenie prac porządkowych po zimie. 

Zalety kontenerów na wynajem, które ułatwiają przeprowadzenie prac porządkowych po zimie

Kontener przeznaczony do gromadzenia odpadów organicznych i nieorganicznych, powstałych w trakcie prac porządkowych wykonywanych na terenach zielonych, jest dostarczany do wskazanego przez klienta miejsca przy pomocy odpowiednio dobranej floty pojazdów. Transport i rozładunek kontenerów na wynajem odbywa się przy pomocy  pojazdu typu HDS. Jest to flota dedykowana bezpiecznemu, a jednocześnie sprawnemu i szybkiemu dostarczeniu kontenera o wybranej pojemności na posesje prywatne, w miejsca publiczne, a także na tereny, określane jako rekreacyjne i służące wypoczynkowi. Kontenery na pozimowe odpady mogą być dopasowane do rodzaju posiadanych odpadów. Mogą one mieć pojemność od trzech do nawet 36 m sześciennych. Kontenery na wynajem przydadzą się także do gromadzenia różnego typu śmieci, które pozostały po okresie zimowym. Ustawione przy kompleksach domków jednorodzinnych, a także kamienicach czy budynkach z tak zwanej wielkiej płyty, mogą być wsparciem dla mieszkańców, którzy pozbywają się z piwnic różnego typu odpadów, przygotowując się na nadchodzący sezon wiosenny. Bezpieczne składowanie odpadów przy użyciu kontenerów na śmieci i gruz pozwala na szybkie pozbycie się ich bez ryzyka zalegania w osiedlowych śmietnikach czy też kamienicznych oficynach. 

Dlaczego warto wykorzystać kontenery na odpady w opcji na wynajem, a także worki Big- Bag do gromadzenia odpadów po okresie zimy?

Sposobem na bezpieczne, a jednocześnie efektywne składowanie odpadów organicznych i nieorganicznych, które są gromadzone w trakcie przygotowywania terenu zielonego na nadchodzący sezon wiosenny, mogą być worki typu Big-Bag o pojemności 1 m3 i wymiarach 1 m x 1 m x 1 m. To rozwiązanie przeznaczone dla zarządców terenów zielonych, a także administracji osiedla, która zarządza sprzątanie wybranych kompleksów zielonych. Nowoczesne worki Big- Bag bez trudu pomieszczą różnego typu nieczystości i odpady, ich zaletą jest łatwe przenoszenie i możliwość składowania jeden na drugim. Kontenery na odpady organiczne i nieorganiczne, a także worki typu Big-Bag o podwyższonej odporności mechanicznej na różnego typu uszkodzenia, umożliwiają szybkie pozbycie się zalegających śmieci, gruzu i nieczystości. Dzięki temu teren zielony odzyskuje identyczny wygląd, jak ten prezentowany w poprzednim sezonie wiosennym, letnim i wczesnojesiennym. Kontenery na wynajem, przeznaczone do gromadzenia różnego typu odpadów, są przystosowane do przechowywania ich z poszanowaniem środowiska naturalnego. Oznacza to, że składowane w nich śmieci, w późniejszym czasie trafiają do miejsca, gdzie mogą one zostać zutylizowane. Dzięki temu nie dochodzi do skażenia fauny i flory, spowodowanego nagromadzeniem odpadów organicznych i nieorganicznych, które pozostały na terenach zielonych po okresie późnojesiennym i zimowym.

Skuteczne pozbycie się wszelkiego typu odpadów z terenów zielonych ma na celu przygotowanie tych kompleksów do użytkowania. Pomocne w tym okazują się kontenery na wynajem o różnej pojemności, a także worki typu Big-Bag, wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałych włókien nylonowych.