Wiosna to doskonały moment na wykonanie prac porządkowych w ogrodzie, działce czy parku. Właściwe przygotowanie terenu na sezon wiosenny, letni i jesienny będzie skutkować nie tylko wyższą estetyką przestrzeni, ale także pomoże roślinom na wybujały wzrost. Większość prac możesz wykonać ręcznie, jednakże są takie roboty, do których wykorzystanie maszyn będzie niezbędne lub zasadniczo przyspieszy realizację zaplanowanych działań. 

Porządki wiosenne na terenach zielonych

Na wiosnę właściciele ogrodów, działek czy terenów parkowych często planują realizację dużych prac porządkowych. Jedną z takich robót jest rozbiórka obiektów — na przykład altan i przygotowanie terenu pod nowe inwestycje domków działkowych i innych obiektów. W tym celu niezbędne będzie wykorzystanie ciężkiego sprzętu budowlanego. Rozbiórka altanek działkowych nie wymaga pozwolenia. Warto jednak pamiętać, że powinna być zgłoszona odpowiednim organom. 

W przypadku rozbiórki potrzebny, a nawet niezbędny będzie ciężki sprzęt budowlany — na przykład koparka, koparko-ładowarka, a czasem młot wyburzeniowy. Maszyny te sprawnie poradzą sobie z rozbiórką lekkiej budowli. Sprawdzą się zarówno do zburzenia konstrukcji, jak i do załadunku zgromadzonych odpadów. Co więcej, prowadzone przy użyciu takich maszyn prace rozbiórkowe będą trwały nieporównywalnie krócej, niż ręczne niszczenie budowli. Doświadczenie naszej firmy wskazuje, że rozbiórka altany, w zależności od jej wielkości, będzie trwała nie dłużej niż jeden, dwa dni. 

Koparki oraz koparko-ładowarki mają także znaczenie w przypadku gromadzenia odpadów porozbiórkowych. Przy takich pracach niezbędne będzie także wynajęcie kontenera na odpady budowlane. Jego wielkość powinna być uzależniona od wielkości burzonego obiektu. Koparka lub koparko-ładowarka sprawnie uprzątnie pozostałości po rozbiórce. Co więcej — umieści je wszystkie w kontenerze. W efekcie jedyną rzeczą, którą trzeba będzie wykonać to zamówienie wywozu pełnego kontenera. To także przebiega bardzo sprawnie. Zamawiając kontener na odpady w naszej firmie możesz skorzystać z usługi wywozu śmieci pobudowlanych. Do tego celu wykorzystujemy HDSy — specjalne ciężarówki z dźwigiem hydraulicznym, które bez problemu podniosą nawet wielotonowy ładunek w skrzyni. Co więcej, odebrane od ciebie odpady zostaną przewiezione w miejsce wyznaczone przez władze do magazynowania tego typu śmieci. 

Pielęgnacja roślin

Wiosna to także czas intensywnej pielęgnacji drzew i krzewów. Tu polecamy skorzystać z tzw. zwyżek — czyli podnośników koszowych. Maszyny te pozwalają w bezpieczny sposób wykonać przycinkę drzew i wysokich krzewów w zasadzie na dowolnych wysokościach.  Zgromadzone w efekcie prac organiczne odpady można magazynować w takich samych kontenerach, o których pisaliśmy w kontekście rozbiórki budynków. Tu także zapewniony test odbiór napełnionego zasobnika przez HDS i wywiezienie odpadów organicznych do firm utylizacyjnych. 

Wynajmij maszyny budowlane na czas, jaki potrzebujesz

No dobrze — ale skąd wziąć takie maszyny budowlane? Najszybciej i najłatwiej wynająć je w firmach specjalizujących się w takim wynajmie — na przykład w AVIO-STAR w Warszawie. U nas określisz, jakich maszyn potrzebujesz i na jaki okres czasu. Co więcej, dajemy ci możliwość skorzystania z kompleksowych usług — dysponujemy zróżnicowanym parkiem samochodów i maszyn, dzięki czemu możesz dobrać sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb. Jeśli nie wiesz, co może być ci potrzebne i czy wybrany pojazd będzie odpowiedni pod względem funkcji, wielkości itp. skorzystaj z doświadczenia naszych pracowników — udzielą wszelkich informacji, pomogą dobrać takie urządzenie, które zmieści się do niewielkiej bramy, dostosują wielkość kontenera do ilości gruzu czy odpadów organicznych itp. 

Warto korzystać z naszych usług z jeszcze jednego względu — wynajmując sprzęt dostajesz go do dyspozycji wraz z doświadczonym operatorem. W ten sposób nie musisz się martwić, że nie umiesz posługiwać się zwyżką czy koparką, ani szukać wśród znajomych osoby, która ma odpowiednie kwalifikacje.