Specjalistyczne usługi transportowe

Przewóz ładunków o znacznej masie, i nietypowych kształtach, różnej konsystencji wymaga w wielu przypadkach pomocy firmy zewnętrznej. Znalezienie kompetentnego specjalisty z bogatym parkiem maszynowym nie zawsze jest proste. Gdy jednak się to uda możliwy staje się przewóz konkretnych ładunków na znaczne odległości bez nadmiernego obciążania budżetu firmy.

Skorzystaj z usług specjalisty

Zapotrzebowanie na usługi transportowe wpłynęło na powstanie firm oferujących specjalistyczne usługi transportowe. Wiele z nich działa w sposób kompleksowy, tzn. posiadają zróżnicowany tabor, który umożliwia realizację różnych zadań. Ich oferta uwzględnia załadunek, przeładunek i rozładunek. Korzystanie z oferty takiej firmy to wygoda – zyskuje się możliwość wyboru pojazdów, które są przystosowane do transportu ładunków o dowolnym kształcie, wadze, konsystencji. Gwarantują przewóz towarów specjalnych od nadawcy do adresata w możliwie krótkim czasie.

Korzystanie z usług ekspertów w kwestii specjalistycznego transportu to gwarancja wydajnej i bezproblemowej pracy. Pojazdy znajdujące się asortymencie takich firm systematycznie przechodzą badania techniczne, dzięki którym cały park maszynowy jest dostępny od zaraz. Niemniej jednak, awarie, wypadki zawsze mogą się wydarzyć, w takiej sytuacji pojazd, w możliwie krótkim czasie zastępowany jest przez nowy, w 100% sprawny. Zapewnia to płynność w pracy firmy.

Wszechstronny transport HDS

Jak już wspomniano, firmy zajmujące się transportem specjalistycznym z reguły posiadają szeroki wybór pojazdów, są w stanie zapewnić między innymi transport HDS, czyli transport samochodami ciężarowymi posiadającymi hydrauliczny dźwig samochodowy. Wyposażone w żurawie pojazdy dają możliwość szybkiego załadunku i rozładunku towarów, używane są do montażu i demontażu dużych przedmiotów.

Ogromnym atutem transportu HDS jest możliwość bezproblemowego przewożenia większości bardzo ciężkich i złożonych ładunków. W zależności od pojazdu dźwig jest w stanie podnieść od jednej do nawet 20 ton. Mocne strony transportu HDS są dostrzegalne przede wszystkim na dużych placach budowy. Samochody ciężarowe zaopatrzone w hydrauliczny dźwig, pozwalają na przewóz takich przedmiotów jak: cegły, palety z dachówkami, stal zbrojeniowa, bramy i bramownice, płyty betonowe, konstrukcje stalowe, kostka brukowa, latarnie i słupy, itd. HDS‐y idealnie nadają się do transportowania dużych i ciężkich ładunków także na wyższe kondygnacje budynków.

Samochód z dźwigiem to wygoda, ponieważ wynajmowanie go do transportu zwalnia z konieczności wynajmu maszyn służących do podnoszenia towaru. Taka wielozadaniowość to duża oszczędność pieniędzy. Z zalet transportu HDS z reguły korzystają firmy, dla których czas realizacji projektu stoi na pierwszym miejscu. Pozwala on również ograniczyć liczbę zatrudnionych lub wynajętych pracowników.

Transport materiałów sypkich

Przewożenie materiałów sypkich (kruszyw budowlanych i drogowych, soli przemysłowej i drogowej, węgla kamiennego i brunatnego, peletu, nawozów, wapna) to zadanie, które od firmy transportowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Znalezienie przedsiębiorstwa, które mogłoby pomóc w przewozie tego typu materiałów, szczególnie luzem, może stanowić problem. Dzieje się tak, ponieważ materiały sypkie nietrudno zanieczyścić w trakcie transportu.

W takim razie, jakie maszyny najlepiej nadają się do przewozu piasku lub żwiru? Są to wywrotki, które znaleźć można w asortymencie firm, które na co dzień zajmują się transportem materiałów sypkich na obszary zurbanizowane. Niektóre z nich dysponują wywrotkami o ładowności 30 ton umożliwiającymi obsługę dużego zlecenia w trakcie jednego kursu, relatywnie niskim kosztem. Sprawdzają się do przewozu na znaczne odległości, są w pełni bezpieczne w ruchu miejskim. Można poruszać się nimi w miejscach o ograniczonym polu manewru, w tym na terenach osiedlowych. Doskonale radzą sobie z wyładunkiem na trudnym terenie. Często przewyższają możliwości ciągników siodłowych.