Maszyny budowlane są podstawowym wyposażeniem każdej budowy. Odpowiadają za najcięższe prace realizowane na placu budowy. Większość z nich, z powodu swoich gabarytów,  wymaga profesjonalnego transportu. Jak go zorganizować i czym przewozić maszyny budowlane?

HDSy — przewiozą większość maszyn budowlanych

HDSy, czyli inaczej hydrauliczne dźwigi samochodowe, to pojazdy wielofunkcyjne. Mogą z powodzeniem być wykorzystywane do załadunku, przewozu i rozładunku dużych i ciężkich urządzeń. Dzięki hydraulicznemu dźwigowi mogą podnieść, załadować na skrzynię ładunkową ciężkie przedmioty. Doskonale nadają się do przewozu betoniarek, ubijaków, pomp, agregatów, szalunków oraz urządzeń do robót malarskich, tynkarskich czy podłogowych.

HDS-y to także pojazdy, którymi można przewozić kontenery zarówno te przeznaczone na odpady pobudowlane, jak i kontenery biurowe czy sanitarne. Samochody z dźwigiem hydraulicznym nie tylko przewiozą gabarytowy towar, ale również posadowią go w dogodnym dla klienta miejscu.

Niskopodwozia — sposób na transport dużych maszyn budowlanych

W przypadku przewozu dużych maszyn budowlanych typu koparki, walce, ładowarki, równiarki i inne stosuje się transport samochodami ciężarowymi o niskim podwoziu. Niskopodwozia to naczepy o bardzo obniżonej części tylnej, która umożliwia sprawny wjazd pojazdu, jaki ma być transportowany. Taka naczepa podczepiana jest do ciągnika siodłowego i pozwala przewozić maszyny nawet na bardzo duże odległości.

Niskopodwozia zapewniają szybkie przemieszczenie potrzebnych maszyn. Naczepy niskopodłogowe umożliwiają dostarczenie maszyn w miejsce docelowe. Co więcej, pozwalają na szybki załadunek i rozładunek pojazdów. Dlaczego warto korzystać z transportu niskopodwoziowego? Teoretycznie każdy z pojazdów wykorzystywanych na budowie może dojechać w miejsce docelowe samodzielnie. Jednakże prędkość maksymalna takich maszyn jest bardzo niska i często nie przekracza 30-40 km/h. W efekcie dojazd do miejsca docelowego będzie niewspółmiernie długi i kosztowny. Wykorzystanie naczep niskopodłogowych pozwoli znacznie skrócić czas dowozu maszyny na budowę i jednocześnie ograniczy wydatki związane z transportem.

Transport maszyn naczepami niskopodłogowymi jest także łatwy — umieszczenie koparki, ładowarki czy walca nie stanowi problemu dzięki dogodnemu wjazdowi na naczepę. Co więcej, załadunek i rozładunek jest stosunkowo szybki i zajmuje jedynie do kilkunastu minut. Kluczowe w tym transporcie jest odpowiednie umiejscowienie maszyny na lawecie ciężarowej oraz odpowiednie jej zamocowanie tak, aby podczas przewozu nie zsunęła się z naczepy.

Transport naczepami niskopodłogowymi ma jeszcze jedno uzasadnienie. Przewóz maszyn o napędzie gąsienicowym, takich np. jak spychacze czy dźwigi musi odbywać się bezpośrednio w miejsce docelowe. Niedozwolone jest, aby tego typu pojazdy korzystały z dróg o nawierzchni asfaltowej, ponieważ mogą ją uszkodzić. Dotyczy to także np. walców.

Usługa transportu maszyn budowlanych

W naszej firmie oferujemy transport maszyn budowlanych zarówno mniejszych, jak i tych największych. Przewóz realizujemy za pomocą pojazdów transportowych dostosowanych do gabarytów przewożonych maszyn. U nas możesz zamówić zarówno transport HDS-ami, które przewiozą mniejsze maszyny budowlane, jak i przewóz największych pojazdów budowlanych typu koparki, spychacze na naczepach niskopodłogowych. Zapewniamy kompleksową usługę od załadunku, przez transport, po rozładunek maszyn. Co więcej, możesz wynająć w naszej firmie potrzebne maszyny i zamówić ich transport w wybrane miejsce. Zapewniamy profesjonalną obsługę transportu niskopodwoziowego. Nasi kierowcy i operatorzy to doświadczeni fachowcy, którzy zapewnią właściwą obsługę przewozu maszyn budowlanych.