prace budowlane na nieutwardzonym terenie

Tradycyjne samochody sprawdzają się dobrze na drogach utwardzonych. Co jednak, kiedy przeprowadzamy prace budowlane na gruncie, gdzie nie ma jeszcze odpowiednio przygotowanego dojazdu? Wówczas najlepiej sięgnąć po specjalne maszyny, które są przystosowane do jazdy po nieutwardzonym terenie.

Transport HDS

Transport drogowy HDS wykorzystuje żurawia zamontowanego na samochodzie ciężarowym. Takie rozwiązanie sprawia, że wszystkie czynności związane z przewozem dowolnych materiałów są wykonywane przez jedną maszynę. Sprawny załadunek pozwoli zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Dodatkowo, pojazdy te posiadają modele przystosowane do jazdy po nieutwardzonych powierzchniach. Dzięki temu sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych.

HDSy wyposażane są w różne typy chwytaków, które są dostosowane do transportu różnorodnych rodzajów materiałów. Samochodowe dźwigi hydrauliczne pozwalają obsługiwać kontenery, materiały sypkie, a także sprzęt budowlany. Maszyny posiadają zasięg aż do 25 m, co oznacza, że można poruszać przedmiotami znacznie oddalonymi od pojazdów.

Koparki

Decydując się na wynajem koparki warto postawić na usługę wraz z operatorem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że prace budowlane przebiegną sprawnie. Na rynku do wyboru są koparki kołowe, które lepiej sprawdzą się na terenach utwardzonych. W terenie nieutwardzonym, gdzie istnieje ryzyko grząskiego gruntu, lepiej postawić na koparki gąsienicowe. Dzięki takiej maszynie bez problemu poradzisz sobie z wykonywaniem wykopów pod budynki oraz kanalizację. Wyrównasz także teren, a nawet wyburzysz różnego rodzaju obiekty. Maszyny budowlane o szerokim zakresie prac typu koparka gąsienicowa CAT 325, posiadają dodatkowo łyżkę, łyżkę skarpową, młot wyburzeniowy oraz szczęki wyburzeniowe. Z jej pomocą oraz innych dostępnych koparek poradzisz sobie z mniejszymi i większymi pracami budowlanymi. Mniejsze koparki lepiej sprawdzą się w łatwiejszych wykopach, natomiast większe przy pracach na większą skalę.

Zwyżki i podnośniki koszowe

Wynająć można 8 różnych typów zwyżek i podnośników koszowych do pracy na różnych wysokościach. Maszyny sprawdzą się między innymi przy remoncie elewacji, usuwaniu śniegu z dachu, a także montażu reklam. Na rynku znajdziesz pojazdy z napędem 4×4, co czyni je świetnym kandydatem na pracę w terenach nieutwardzonych.

Ładowarki

Od koparki łyżkowej odróżnia ją to, że napełnianie łyżki realizowane jest za pomocą mechanizmu jazdy. Sprawdzi się najlepiej przy robotach ziemnych, do załadunku i transportu materiałów na bliskie odległości. Oferta wynajmu ładowarek jest skierowana przede wszystkim do firm budowlanych i transportowych oraz osób prywatnych wykonujących prace remontowe, budowlane i porządkowe.

Wiertnice

Na terenach nieutwardzonych często wykorzystywane są także wiertnice przeznaczone do wykonywania odwiertów pod słupy czy konstrukcje. Dostępne są odwierty o średnicach 200, 300, 500 i 900 mm, na głębokość do 3 metrów. Dzięki podłączeniu wiertnicy do koparko-ładowarki, urządzenie świetnie sprawdza się również do prac na terenach nieutwardzonych, grząskich oraz błotnistych. Ten rodzaj pojazdu wynajmowany jest jedynie z operatorem, który posiada wszelkie niezbędne do wykonywania pracy uprawnienia, a co za tym idzie zapewnia profesjonalną obsługę.

Wywrotki

Wywrotka to najczęściej samochód ciężarowy z przechylaną do tyłu lub na boki skrzynią ładunkową, co umożliwia samoczynny rozładunek. Wykorzystywana jest do transportu materiałów płynnych, sypkich, a także kawałkowych. Pojemność samochodów ciężarowych można dostosować do swoich potrzeb. Do wynajmu dostępne są wywrotki o pojemności od 1m3 do 20m3. Taka objętość pozwoli na komfortowy przewóz każdego rodzaju materiałów. Koła pojazdu są specjalnie przystosowane do powierzchni nieutwardzonych. Właśnie dlatego wywrotka sprawdzi się na każdym placu budowy.

Prace na terenach nieutwardzonych, grząskich, bez tradycyjnych dróg są wyzwaniem dla osób realizujących szeroko pojęte budowy. Właściwie dobrany sprzęt to gwarancja powodzenia w realizowanych pracach budowlanych.