Pierwsze oznaki wiosny przywodzą na myśl wiosenne porządki. W tym czasie należy pamiętać nie tylko o sprzątaniu w domu, ale i o uporządkowaniu terenów na zewnątrz. Do tego przyda się także specjalistyczny sprzęt.

Najpierw trzeba zebrać wszystkie śmieci – wynajem kontenerów

Choć zbieranie liści czy gałęzi bardziej kojarzy się z jesienią, to i na wiosnę może się okazać, że sporo tego typu rzeczy będzie trzeba uprzątnąć. Do tego dochodzą różnego rodzaju śmieci. Zwłaszcza, jeśli w planie wiosennych porządków jest również na przykład przebudowa altany, postawienie nowej lub całkowite odnowienie ogrodu, działki. Wtedy może się okazać, że konieczne będzie pozbycie się gruzu lub innego rodzaju materiałów budowlanych. W takiej sytuacji niezbędny może się okazać kontener, do którego będzie można składować wszystkie te elementy.

W zależności od tego, jakie będzie dokładnie zapotrzebowanie, można zdecydować się na kontenery zamknięte lub kontenery otwarte. Pierwsze z nich zagwarantują zabezpieczenie wszystkich rzeczy, które będą tam składowane przed intruzami, ale i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli nie ma takiej potrzeby, kontener otwarty powinien w zupełności wystarczyć. Tym bardziej, że dzięki braku dodatkowego zamknięcia, ma większą pojemność i może zmieścić się tam więcej śmieci niż w kontenerze zamkniętym.

Oba rodzaje kontenerów charakteryzują się dużą mobilnością, można ustawić je w wielu różnych miejscach. Tak, by nikomu nie przeszkadzały. Jeśli jednak w grę wchodzi bardzo ograniczona powierzchnia, można zdecydować się na torby Big Bag. Zajmują mało miejsca, ale po rozłożeniu mają bardzo dużą pojemność, mogą zmieścić nawet 1000 kilogramów odpadów. Dzięki takim rozwiązaniom można w krótkim czasie szybko zgromadzić wszystkie śmieci z całego terenu ogrodu, działki lub parku – bez konieczności kilkukrotnego ich wywożenia.

Wywiezienie śmieci – transport HDS

Samo odpowiednie składowanie odpadów to nie wszystko. Należy zadbać również o to, by bezpiecznie wywieźć je do właściwych punktów zbiórki. Nikt przecież nie chce, żeby kontener ze śmieciami cały czas stał w ogrodzie lub parku. Wiadomo jednak również, że transport takiego kontenera może być niełatwym zadaniem. Potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt. Może w takiej sytuacji przydać się transport HDS, czyli pojazdów z zamontowanym dźwigiem hydraulicznym. W zależności od tego, na jakiej powierzchni będzie pracować, można wybrać HDS szosowy, terenowy czy niskopodwoziowy.  Pozwoli to na swobodne manewrowanie również na nierównych terenach. A także na bezpieczne przetransportowanie odpadów lub zbędnych sprzętów, dużych maszyn w odpowiednie miejsce.

Prace w ziemi – koparki, ładowarki, wywrotki

Porządki w ogrodzie czy parku to nie tylko uprzątnięcie tego, co na tym terenie zalega. Często wiąże się to również z przekopywaniem ziemi, wyrównywaniem powierzchni i przygotowywaniem jej do kolejnego sezonu wiosenno-letniego. Może się okazać, że w tym czasie konieczne będzie również wywiercenie sporych dziur w ziemi, przebudowanie istniejących już instalacji. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad wynajmem specjalistycznego sprzętu. Wiertnice i koparki przydadzą się przy przekopywaniu ogrodu lub parku, przygotowywaniu terenu pod nasadzenia nowych roślin.

Tego typu prace wiążą się często także z koniecznością przewiezienia sporej ilości materiałów różnego rodzaju, również sypkich – czyli ziemi, piasku lub żwiru. Do takich zadań często wykorzystywane są ładowarki i wywrotki, którymi  można w łatwy sposób załadować i przewieźć takie surowce – zarówno na teren parku czy ogrodu, jak i w przypadku wywożenia ich poza teren. Zostaną one przetransportowane we właściwe miejsce, do odpowiedniego punktu zbiórki.