Podnośniki koszowe są specjalistycznym sprzętem, który z powodzeniem wykorzystywany jest w branży energetycznej czy budowlanej, a także w usługach związanych z utrzymaniem zieleni czy pracami porządkowymi. Szeroka oferta podnośników koszowych nie tylko pozwoli na odpowiednie dopasowanie sprzętu do wykonywanych czynności, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo prac prowadzonych na wysokości.

Szerokie zastosowanie podnośników koszowych

Podnośniki koszowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu sektorach branży usługowej. Stanowią innowacyjne rozwiązanie w przypadku prac wykonywanych na znacznych wysokościach. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, takich jak rusztowania lub drabiny, pozwalają na mobilność, a tym samym gwarantują szybkie i skuteczne wykonanie zleconych prac. Doskonale sprawdzają się w zadaniach dekarskich, takich jak montaż rynien czy wszelkiego typu obróbki blacharskie. Pozwolą również na wygodny montaż podbitek dachowych lub oświetlenia zlokalizowanego bezpośrednio pod dachem, w tym również ozdób świątecznych.

Podnośniki stosowane są również w przypadku konieczności wykonania napraw bądź usunięcia awarii na znacznych wysokościach. Co więcej, wykorzystywane są przez strażaków podczas akcji ratunkowych bądź gaśniczych. Idealnie sprawdzają się także podczas montażu wszelkiego typu reklam, billboardów czy banerów.  Podnośniki stosowane są w branży ogrodniczej, w przypadku konieczności przycięcia gałęzi drzew. Zastosowanie znajdują także w pracach związanych z usługami porządkowymi, takimi jak czyszczenie i malowanie elewacji, mycie okien bądź usuwanie zalegającego śniegu z dachu.

Gwarancja bezpieczeństwa

Podnośnik koszowy umożliwia wykonywanie prac na znacznych wysokościach, przy użyciu specjalnie przystosowanego kosza i wysięgnika. Posiada on specjalne liny zabezpieczające, które skutecznie chronią osoby wykonujące zlecone zadania. Pracownicy wyposażeni zostają także  w specjalistyczne środki ochrony indywidualnej, takie jak sprzęt asekuracyjny oraz kaski. Obsługa podnośnika koszowego wymaga profesjonalnego przeszkolenia, a zlecenia wykonywane są przez doświadczonych pracowników. 

Podnośnik koszowy znajduje zastosowanie nie tylko na utwardzonym gruncie. W przypadku terenów o grząskiej lub nierównej powierzchni, stosowane są podnośniki z napędem 4×4 posiadające dodatkowe, wysuwane podpory, gwarantujące odpowiednią stabilność urządzenia.  Należy również zaznaczyć, że podnośniki koszowe wymagają spełnienia odpowiednich norm. Są urządzeniami, które poddawane są regularnym badaniom technicznym. 

Dopasowanie do Twoich potrzeb

Szerokie możliwości wykorzystania podnośników koszowych decydują o tym, że z usług profesjonalnego sprzętu korzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby prywatne. Na rynku działa wiele firm oferujących wiele usług w tym zakresie. Firma AVIO-STAR specjalizująca się w transporcie HDS, w tym w podnośnikach samochodowych HDS,   oferuje osiem różnych typów podnośników koszowych, które przeznaczone są do wykonywania prac na różnych wysokościach. Wśród dostępnych modeli znajdziemy podnośniki pozwalające na wykonanie prac na wysokości 16.18, 22, 30, 42, a nawet 61 metrów. 

Gwarancją skuteczności, a przede wszystkim bezpieczeństwa wykonywanych prac AVIO-STAR jest nie tylko specjalistyczny sprzęt pozwalający na pracę w różnych warunkach terenowych, ale również doskonale wykwalifikowany personel. Szeroka oferta pozwala natomiast  na dopasowanie sprzętu do potrzeb zamawiającego. Zamawiając w naszej firmie podnośnik koszowy, inaczej zwany zwyżką, możesz liczyć zawsze na w pełni sprawny, gotowy do wszelkich zadań sprzęt, który doskonale poradzi sobie ze wszystkimi stawianymi przed nim wyzwaniami. Co więcej, naszym klientom oferujemy podnośniki w pełni sprawne, ponieważ pojazdy prechodzą przez rygorystyczny system konserwacji i przeglądów. Dodatkowo każdorazowo wynajmując w naszej firmie zwyżkę, możesz liczyć na to, że wraz z maszyną  otrzymasz doświadczonego operatora, który przeprowadzi wszystkie zlecone prace. To doskonałe ułatwienie zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych — w ten sposób nie musisz dodatkowo zatrudniać fachowca, który będzie posiadał stosowne uprawnienia do obsługi sprzętu.