kontenery-biurowe

Prowadzenie działalności gospodarczej z jednej strony wymaga odpowiednio przygotowanego miejsca, a z drugiej strony uważnej analizy wydatków. Przy prowadzeniu biznesu ważny jest także czas realizacji inwestycji oraz stopa jej zwrotu. Kontenery biurowe doskonale wpisują się w potrzeby przedsiębiorców szukających rozwiązań dostosowanych do potrzeb, szybkich w realizacji i niedrogich. Poznaj zalety kontenerów biurowych.

Kontenery biurowe versus obiekty biurowe

Kontenery biurowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych obiektów biurowych. Budowa budynków w tradycyjnej formie jest droga i czasochłonna. Co więcej, takie obiekty wymagają szeregu pozwoleń, projektów, wyposażenia. Ponadto są stale związane z gruntem, więc nie można ich przenosić. Przeciwieństwem takiego rozwiązania są biura zlokalizowane w kontenerach. Do ich głównych zalet należy:

  • brak związania z gruntem,
  • błyskawiczny montaż,
  • możliwość przewiezienia w dowolne miejsce,
  • niska cena realizacji,
  • elastyczność zastosowań oraz możliwość dowolnego skalowania.

Zalety kontenerów biurowych

Odniesiemy się teraz do wszystkich wyżej już wspomnianych zalet kontenerów biurowych. Kontenery to budowle, które nie są związane z gruntem, co sprawia, że można je postawić w dowolnie wybranym miejscu i co najważniejsze przewieźć w razie konieczności w inne miejsce. Taka funkcjonalność powoduje, że nie tylko możesz je wykorzystywać wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz, ale również znacznie łatwiej je sprzedać, jeśli zrezygnujesz z prowadzonej działalności. Kontenery biurowe, mimo że są to obiekty dość duże, można stosunkowo łatwo przewozić w dowolne miejsce. Same kontenery posiadają solidne zaczepy, za które można je podnieść i umieścić na pojeździe. Do przewozu kontenerów biurowych wykorzystuje się samochody z dźwigiem — tak zwane HDSy, które nie tylko z łatwością podniosą obiekt, ale również przewiozą go i posadowią w dowolnie wybranym miejscu. 

Brak związania z gruntem to atut kontenerów biurowych także z powodu braku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Jako że jest to budowla mobilna do postawienia nie wymaga żadnych dokumentów. 

Kontenery biurowe to obiekty, które są natychmiast gotowe do użytkowania. Dysponują kompleksowym podłączeniem do mediów (w zależności od potrzeb klienta posiadają podłączenie energetyczne, wodne, a nawet kanalizacyjne). 

Ich zaletą jest także skalowalność. Oznacza ona, że z wybranej liczby kontenerów można wykonać przestrzeń biurową o dowolnej wielkości i wysokości. Kontenery można ze sobą łączyć w dowolnej wielkości biura — także o charakterze open space. Co więcej, konstrukcja tych obiektów jest na tyle mocna, że kontenery mogą być postawione jeden na drugim tworząc piętrowe budynki. 

Istotnym aspektem kontenerów biurowych jest wyposażenie. Z zasady wyposażone one są w system elektryczny umożliwiający nie tylko oświetlenie, ale także ogrzewanie. Stolarka okienna dostosowana jest do potrzeb klienta. Dotyczy to zarówno drzwi, jak i okien. Co ważne, kontenery nie muszą posiadać wyłącznie małych okien — klient może zdecydować się na okna panoramiczne, co często stosowane jest w kontenerach biurowych wykorzystywanych jako sklepy, kwiaciarnie itp. Odpowiednie ocieplenie sprawia, że obiekty te z powodzeniem można wykorzystywać także zimą. 

Zastosowanie kontenerów biurowych

Zalety kontenerów biurowych sprawiają, że są one powszechnie wykorzystywane w wielu branżach gospodarki. Bez nich nie mogłyby obyć się place budowy. Coraz więcej osób decyduje się również na wykorzystanie kontenerów biurowych w formie sklepów. Kontenery biurowe charakteryzują się wysoką estetyką, co także ma duży wpływ na ich wybór wśród przedsiębiorców. Duże okna umożliwiają atrakcyjną prezentację oferty towarowej, co przyciąga klientów. To rozwiązanie zyskuje na popularności z powodu niskich kosztów postawienia takiego obiektu oraz niezwykle krótkiego czasu realizacji. Zastosowanie kontenerów biurowych pozwala na bardzo szybkie rozpoczęcie działalności niezależnie od branży.