Kontenery biurowe i sanitarne przestały być sztampowymi i mało estetycznymi budowlami. Coraz częściej mijając kontenery tego typu nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nowoczesne kontenery biurowe i sanitarne przypominają estetyczne a nawet efektowne budowle. Oprócz tego mogą być bardzo szybko umieszczone w nowej lokalizacji a czas ich użytkowania jest niemal nieograniczony. Przedstawiamy nowoczesne kontenery biurowe i sanitarne oraz ich możliwe zastosowania.

Kontenery biurowe – na plac budowy i poza nim

Kontenery biurowe od wielu lat są najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem na placach budowy. Kojarzą się z białymi skrzynkami, czasem wyposażonymi w okna. Jednak w ostatnich latach kontenery biurowe są wykorzystywane również w wielu innych miejscach. Zyskały nowy, odświeżony wygląd i liczne funkcjonalności. Oczywiście nadal stosuje się je do zorganizowania powierzchni biurowej na budowie, przeznaczonej dla projektanta czy dla brygadzistów. Ich elastyczność pozwala tworzyć nawet duże powierzchnie biurowe. Niczym klocki łączą się ze sobą w różnych konfiguracjach. W zależności od potrzeb użytkowników mogą być ustawione obok siebie lub jeden na drugim. Można potraktować je jak jedno większe pomieszczenie lub jako kilka mniejszych, oddzielnych pokoi. Każdy kontener biurowy posiada okno i drzwi. Oprócz tego w podstawowym wyposażeniu tego typu kontenerów jest instalacja elektryczna. Zapewnia ona zarówno światło wewnątrz kontenera, jak i możliwość podłączenia wielu urządzeń elektrycznych takich jak komputer czy drukarka. Niektórzy producenci w standardzie oferują również ogrzewanie. Dzięki niemu praca w kontenerze biurowym będzie komfortowa nawet w chłodne, zimowe dni.

Jednak zastosowanie na placu budowy to nie jedyne możliwe przeznaczenie kontenerów biurowych. Dzięki nowoczesnemu wykończeniu i licznych opcjach dodatkowych przestrzeń ta może stanowić atrakcyjne miejsce spotkań z kontrahentami. Kontener biurowy jest doskonałą opcją na tymczasową siedzibę firmy, może pełnić rolę biura obsługi klienta, biura do spraw reklamacji lub też w perspektywie długofalowej miejsca pracy przedsiębiorcy.

Możliwości tworzenia zróżnicowanych realizacji dla kontenerów biurowych są niemal nieograniczone. Z łatwością mogą się dostosować do ilości miejsca, jaką dysponujemy a także do preferencji klienta. Zleceniodawca może zdecydować się na witrynę, przeszkloną ścianę czy okienko do przyjmowania klientów. Wszystko zależy od potrzeb i preferencji użytkowników. Warto zapytać o opcje personalizacji kontenerów biurowych, gdyż są one zaskakująco szerokie.

Kontenery sanitarne, różnorodność i wszechstronność

Zapewnienie realizacji potrzeb higienicznych i fizjologicznych jest kluczowe dla komfortu i wysokiej wydajności pracy. Częstym rozwiązaniem jest wykorzystywanie kontenerów sanitarnych na placach budowy czy w miejscach, gdzie pracownicy nie mają dostępu do innego zaplecza sanitarnego. Można również z powodzeniem połączyć kontener sanitarny z kontenerem biurowym dla dopełnienia oferty nowoczesnej przestrzeni biurowej. Kontenery sanitarne bardzo często spotykane są na parkingach i udostępniane podróżnym za niewielką opłatą.

Ogromną zaletą jest możliwość szybkiego ustawienia kontenera sanitarnego w dowolnie wybranej lokalizacji. Ponadto cechują się one dużą elastycznością. Sanitariaty dostępne w kontenerach to nie tylko toaleta czy pisuar. Wnętrze może być indywidualnie dopasowane do potrzeb zamawiającego. Istnieje także możliwość wyposażenia kontenera w prysznic czy umywalkę. W rezultacie niczym nie odstępują one tradycyjnym łazienkom. Standardowo, każdy kontener sanitarny posiada także okno i drzwi oraz elektryczność. Dzięki nim szybki prysznic po pracy nie stanowi żadnego problemu nawet tam, gdzie mogłoby się to wydawać niemożliwe. Jeśli chodzi o zastosowanie kontenerów sanitarnych to są one niemal nieograniczone. Niezależnie od miejsca czy okresu użytkowania, krótko- i długoterminowo.