Utrzymanie czystości i porządku – usługi dla osób prywatnych, firm i instytucji

Jesień może kojarzyć się z pięknymi kolorami, spacerami po alejkach w otoczeniu drzew o wyjątkowych barwach. Możemy sobie myśleć o długich wieczorach z książką i gorącą herbatą. Ale jesień to też obowiązki. Wiąże się z tym między innymi grabienie i zbieranie liści czy sprzątanie terenów z suchych gałęzi i konarów. Nawet na niewielkich areałach warto zainwestować w specjalistyczny sprzęt, który ułatwi nam te zadania.

Śmieci trzeba gdzieś gromadzić

Nawet jeśli uda nam się już zebrać wszystkie liście czy gałęzie, to trzeba się odpowiednio przygotować również do ich składowania. Zwykłe worki na śmieci mogą tu być niewystarczające – mogą się łatwo rwać, a poza tym trzeba byłoby mieć ich naprawdę sporo, jeśli do posprzątania jest teren całego parku czy ogrodu. Wygodnym rozwiązaniem będą kontenery. Jeżeli do uprzątnięcia będą jedynie liście lub gałęzie, to z powodzeniem w takiej sytuacji sprawdzą się kontenery otwarte. Umożliwiają gromadzenie odpadów nie tylko do wysokości ścianek, ale również powyżej nich. Jeśli jednak w grę wchodzą większe porządki i do uprzątnięcia jest np. stary gruz albo materiały, które mogą zawierać szkodliwe elementy, lepiej będzie wykorzystać kontenery zamknięte. 

Wygodnym i popularnym rozwiązaniem są także torby typu Big Bag. W wersji złożonej zajmują bardzo mało miejsca, można więc w prosty sposób je przenieść dokładnie tam, gdzie chcemy zrobić gruntowne, jesienne porządki. Big Bagi są jednocześnie bardzo pojemne – mogą bowiem pomieścić nawet ponad tonę odpadów. Wystarczy więc położyć je w odpowiednim miejscu i tam składować wszystkie śmieci.

Sposób na wywiezienie śmieci

Samo gromadzenie odpadów nie rozwiązuje całego problemu. Trzeba je jeszcze wywieźć w odpowiednie miejsca, punkty selektywnej zbiórki. O ile do przewiezienia będziemy mieć tylko jeden worek, to poradzimy sobie z tym praktycznie w każdym samochodzie. Ale przetransportowanie kontenera lub wypełnionej torby Big Bag to już zadanie, z którym należałoby się skierować do profesjonalistów. Firma, która zajmuje się wynajmem maszyn może zaproponować wypożyczenie wywrotki czy pojazdu HDS – jeżeli będzie taka potrzeba. Każdy z tych pojazdów będzie obsługiwany przez wykwalifikowanego operatora, nie musimy się więc obawiać, że sami nie będziemy w stanie auta poprowadzić. Będziemy jednocześnie mieć pewność, że wszystkie odpady, zarówno te związane z porządkowaniem ogrodu czy parku, jak i poremontowe, trafią we właściwe miejsce, a transport będzie odpowiednio zabezpieczony na całej trasie.

Ułatwienie w przystrzyżeniu wysokich drzew

Z porządkami w parku, ogrodzie czy na działce wiąże się czasem również konieczność przycinania drzew i wysokich krzewów. Chodzi o to, by pomóc im lepiej rosnąć, usunąć suche i połamane gałęzie. Drabina może się okazać w pewnych przypadkach niewystarczająca. Wspinanie się na duże wysokości bez odpowiedniego przygotowania może być niebezpieczne. Dlatego warto zdecydować się w takiej sytuacji na podnośniki koszowe. Mogą to być pojazdy ze zwyżką od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu metrów. Pozwala to na prace przy najwyższych drzewach w okolicy. Zresztą cały teren prac będzie odpowiednio zabezpieczony – żeby nie było ryzyka, że jakaś gałąź czy konar mogłyby spaść z dużej wysokości na ziemię.

Usługi świadczone przez fachowców

Wiele prac w ogrodzie czy na działce chcemy zrobić sami. Niektórzy wręcz mówią, że właśnie takie prace ich odprężają. Bo to my doskonale wiemy, jaki efekt chcemy osiągnąć, czym w jakiej kolejności się zająć i od czego zacząć. Są jednak elementy, w przypadku których lepiej zdać się na pracę profesjonalistów. Wynajmując fachowy sprzęt, jak kontenery, transport pojazdami HDS, wywrotki czy zamiatarki, zapewniamy sobie konkretną i pewną obsługę, razem z wykwalifikowanymi i doświadczonymi operatorami wszystkich tych maszyn. Pomogą nam zrobić generalne porządki, wyrównać teren, gromadzić śmieci czy wywieźć je później we właściwe miejsce.