hds-terenowy

Hydrauliczne dźwigi samochodowe to pojazdy do zadań specjalnych. Doskonale sprawdzą się w transporcie dużych gabarytów, do których podniesienia na środek transportu niezbędny jest dźwig. Jakie ładunki mogą przewozić HDS-y? 

Dźwigi samochodowe przewiozą każdy duży i ciężki ładunek

HDSy to pojazdy wyposażone w dźwig hydrauliczny, który umieszczony jest za kabiną pojazdu lub z tyłu przyczepy. Mogą one podnosić ciężkie i duże przedmioty i z łatwością ładować na platformę ładunkową. HDSy są pojazdami wielofunkcyjnymi. Sprawdzą się jednocześnie do załadunku, transportu i rozładunku ciężkich przedmiotów i maszyn. W efekcie ogranicza się konieczność wykorzystania kilku pojazdów do organizacji jednego transportu ładunków ciężkich, przy których udział wziąć by musiały 2 dźwigi stacjonarne w miejsce załadunku i rozładunku oraz samochód ciężarowy stricte do transportu. 

Zaletą HDSów jest ruchome ramię dźwigu, które może posiadać wysięg nawet powyżej 20 m i udźwig kilkunastu ton. W efekcie HDSy mogą podnosić ciężkie i duże ładunki, których przewóz innymi środkami transportu byłby problematyczny. Ramię dźwigu jest ruchome, co ułatwia manewrowanie podczas załadunku. Co więcej, HDSy mogą załadować ładunek z pewnej odległości od platformy ładunkowej. W efekcie mogą podnosić ciężkie przedmioty zlokalizowane kilka metrów od pojazdu, na przykład za płotem. HDSy dostępne są w różnych wielkościach i różnym udźwigu. To powoduje, że łatwo dostosować pojazd do wymogów transportu  na przykład przejazdu przez wąską i niską bramę wjazdową.

HDSy występują w wersji szosowej i terenowej. Pierwsze są szybsze i świetnie sprawdzają się w transporcie drogowym do przewozu ciężkich towarów. HDSy terenowe natomiast doskonale sobie radzą na nieutwardzonych, grząskich powierzchniach, na terenach, gdzie nie ma utwardzonych dróg. 

Co mogą przewieźć ciężarówki z dźwigiem? Sprawdzą się doskonale w transporcie materiałów budowlanych — na przykład cegieł czy palet kostki brukowej. Można nimi transportować konstrukcje metalowe i drewniane, stalowe pręty, rusztowania, szkło, kręgi betonowe, studnie czy rury betonowe i inne. Ciężarówki z dźwigiem można wykorzystywać do transportu kamieni czy płyt kamiennych. Będą niezastąpione w razie konieczności przewiezienia agregatu prądotwórczego czy innych ciężkich maszyn i urządzeń. HDSy sprawdzą się w transporcie wszelkiego typu kontenerów zarówno na odpady, jak i tych w wersji biurowej, magazynowej czy sanitarnej. 

Niskopodwozia — rodzaj HDSów do transportu ciężkich pojazdów

Hydrauliczne dźwigi samochodowe sprawdzą się również w transporcie ciężkich maszyn i pojazdów budowlanych. Dzięki niskiemu zawieszeniu można na nie łatwo załadować takie maszyny budowlane, jak: koparki, ładowarki, walce, wiertnice czy zamiatarki. HDSy niskopodwoziowe dostarczą takie maszyny znacznie szybciej i taniej. 

Czy można wynająć HDS?

Hydrauliczne dźwigi samochodowe to pojazdy specjalistyczne, których nie musisz kupować do realizacji zadań transportowych. Takie pojazdy możesz wynająć w naszej firmie. W naszej ofercie znajduje się kilkanaście różnych modeli samochodów z dźwigiem, spośród których z łatwością znajdziesz pojazd dostosowany do realizacji zaplanowanych przez Ciebie zadań. Oferujemy zarówno małe HDSy, jak i pojazdy o wielotonowym udźwigu. Chętnie służymy pomocą w doborze odpowiedniej maszyny do Twoich potrzeb.

Korzystając z wynajmu HDSów w nasze firmie masz pewność, że otrzymujesz pojazd w pełni sprawny w doskonałym stanie technicznym, gotowy do realizacji postawionych przed nim zadań. Każdy HDS wynajmujemy wraz z doświadczonym kierowcą i operatorem posiadającym odpowiednie kwalifikacje do obsługi dźwigu samochodowego. Dzięki jego umiejętnościom zlecona praca zostanie wykonana w sposób bezpieczny i sprawny. Pomożemy także dobrać odpowiedni sprzęt do zaplanowanych prac. Obecnie możemy zaproponować załadunek, przewóz i rozładunek wszelkiego typu towarów niezależnie do ich masy, gabarytów i kształtów.