HDSy to pojazdy wielofunkcyjne, które są niezastąpione w transporcie wielkogabarytowych towarów. Stosowane są w szerokiej gamie branż gospodarki. Co to jest HDS i do jakich prac można go wykorzystać?

Hydrauliczne dźwigi samochodowe — pojazd do zadań specjalnych

HDSy to ciężarówki wyposażone w hydrauliczny dźwig pozwalający na załadunek dużych i ciężkich towarów. W tych pojazdach dźwig zazwyczaj zamontowany jest zaraz za kabiną lub na końcu naczepy, dzięki czemu z łatwością może załadować ciężki ładunek. HDS będzie niezastąpiony do transportu, załadunku, przeładunku i rozładunku ciężkich i dużych ładunków.

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów ciężarówek z dźwigiem, dzięki czemu można je wykorzystać w wielu branżach gospodarki. Największe posiadają wysięg ramienia dźwigu wynoszący ponad 25 m przy udźwigu 1 i ¼ tony. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne manipulowanie ładunkiem. Co ważne, ramię dźwigu wraz z zastosowaniem mniejszego wysięgu zyskuje na udźwigu. W efekcie może podnosić znacznie cięższe ładunki. 

Ważnym elementem HDSów jest skrzynia ładunkowa. W naszej firmie znajdziesz ciężarówki o zróżnicowanych wymiarach — największy HDS w naszej ofercie posiada skrzynię ładunkową o wymiarach 13,60 x 2,55 m i maksymalną ładowność 24 tony. To sprawia, że możesz przewozić nim zarówno duże, jak i bardzo ciężkie przedmioty. 

Zaletą HDSów jest wielofunkcyjność. Jak już wspominaliśmy, można je wykorzystać do transportu, przeładunku, załadunku i rozładunku towarów. Dzięki hydraulicznemu dźwigowi nie musisz do przewozu ciężkich ładunków korzystać z osobnego dźwigu — HDS sprosta tym wyzwaniom samodzielnie. Atutem pojazdów są specjalistyczne wsporniki, które stabilizują pracę maszyny podczas załadunku ciężkich towarów.

Rodzaje HDSów

W naszej ofercie znajdziesz wszystkie rodzaje samochodowych dźwigów hydraulicznych. HDSy szosowe zapewnią szybki przewóz przy jednoczesnej możliwości załadunku ciężkich towarów. HDSy terenowe są wprawdzie wolniejsze w transporcie, ale mogą przewozić ładunki także poza utwardzonymi szlakami komunikacyjnymi. Innym rodzajem HDSów są niskopodwozia, które przeznaczone są do transportu maszyn i pojazdów. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość sprawnego załadunku pojazdu dzięki niskiemu podwoziu naczepy.

Gdzie wykorzystuje się HDSy?

Hydrauliczne dźwigi samochodowe są niezastąpione w transporcie ciężkich ładunków, dlatego są niezwykle popularne w budownictwie. Duża ładowność oraz sprawny załadunek pozwala na przewóz maszyn i urządzeń, ciężkich materiałów budowlanych, płyt drogowych, kamieni, agregatów czy elementów więźby dachowej, rusztowań oraz szkła. Co więcej, to niezawodne pojazdy do przewozu kiosków, stróżówek czy kontenerów magazynowych. HDSy są niezastąpione również w branży gospodarowania odpadami. Pozwalają na załadunek, transport i rozładunek kontenerów na odpady. 

Czy można wynająć HDS?

Ciężarówki z dźwigiem samochodowym to pojazdy dość rzadko będące na wyposażeniu firm — cena ich zakupu jest wysoka. Stąd też zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne często decydują się na wynajem HDSów. W naszej firmie znajdziesz szeroki wybór hydraulicznych dźwigów samochodowych. W ten sposób możesz dobrać pojazd do swoich potrzeb. Oferujemy wynajem HDSów wraz z doświadczonym operatorem, który posiada stosowne uprawnienia. Pomoże on sprawnie załadować, przewieźć we wskazane miejsce i bezpiecznie rozładować ładunek. Nasze pojazdy przechodzą systematyczne kontrole i przeglądy, dzięki temu masz pewność, że pojazd spełni Twoje oczekiwania w zakresie zaplanowanych prac. Zapewniamy również pomoc techniczną w razie wystąpienia awarii w czasie pracy. Jeśli nie jesteś pewien, jaki pojazd będzie Ci potrzebny — chętnie udzielimy wskazówek i wskażemy HDS, który posiada optymalne parametry do zaplanowanych przez Ciebie prac. Skontaktuj się z nami! Z naszą firmą przewieziesz każdy ciężki i duży ładunek!