HDS-y czyli hydrauliczne dźwigi samochodowe to pojazdy wielozadaniowe. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i wykorzystywane są w branży budowlanej, transportowej czy utrzymania porządku.

Co HDS-y mogą przewozić

HDS-y to pojazdy wielozadaniowe. Są to samochody ciężarowe wyposażone w dźwig hydrauliczny, dzięki któremu mogą one nie tylko przewozić różnego rodzaju towary, ale także zająć się ich załadunkiem i rozładunkiem. Samochody sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędny jest transport ciężkich i wielkogabarytowych towarów i przedmiotów. Hydrauliczne dźwigi samochodowe są niezbędne w przewozie kontenerów wykorzystywanych do gromadzenia odpadów. Te samochody są nie tylko w stanie zawieźć wybrane pojemniki we wskazane miejsce, ale również rozładować puste i odebrać wypełnione odpadami kontenery. Co więcej, HDS-y  nie są ograniczone  jazdą wyłącznie po drogach – w naszej firmie dostępne są modele wyposażone w napęd na 4 koła, które z powodzeniem mogą dowieźć kontenery w miejsce trudnodostępne, bez dojazdu drogami utwardzonymi.

Hydrauliczne dźwigi samochodowe sprawdzą się także w branży budowlanej, gdzie niezbędny jest transport ciężkich ładunków wymagających zastosowania dźwigów do załadunku i rozładunku. Powszechnie stosowane są w transporcie palet z materiałami budowlanymi – np. do przewozu kostki brukowej czy konstrukcji stalowych lub drewnianych.

HDS-y to także doskonałe rozwiązanie do transportu maszyn i urządzeń specjalistycznych. Pojazdy posiadają ładowność nawet do 24 ton. Zasięg dźwigu osiąga do 27.5m, dzięki czemu ułatwia manipulowanie ładunkiem nawet w trudno dostępnym terenie.

HDS – wielkość pojazdu

W AVIO-STAR posiadamy szeroki wybór różnorodnych pojazdów. Odpowiedni dobór pojazdu uzależniony jest od zadania oraz dostępności terenu, na który ma dowieźć towar.

W sytuacji, kiedy do przewiezienia jest towar charakteryzujący się niewielkim tonażem warto wybrać HDS mniejszy. Spowoduje to oszczędności w zakresie zużycia paliwa, co bezpośrednio wpłynie na koszty końcowe wynajęcia samochodu.

Ważna jest także dostępność terenu. Tu szczególną rolę ma rodzaj drogi, na której będzie się HDS poruszał – HDS-y szosowe przeznaczone są do transportu po drogach utwardzonych – najlepiej asfaltowych. W miejscach, gdzie nie ma utwardzonych dróg zaleca się wykorzystanie HDS-ów terenowych. Innym ograniczeniem mogą być te związane z wysokością przeszkód – np. bram czy wielkość placu manewrowego. W sytuacjach, gdy światło przejazdu jest niewielkie koniecznym jest zastosowanie niewielkich HDS-ów. To samo dotyczy placu manewrowego – jeśli jest niewielki, to należy zastosować także hydrauliczny dźwig samochodowy mniejszych rozmiarów.

Na co możesz liczyć wypożyczając HDS-a w dobrej wypożyczalni

Wypożyczenie hydraulicznego dźwigu samochodowego w AVIO-STAR zawsze możesz być pewny, że otrzymujesz pojazd doskonale przygotowany do wykonywania określonych zadań. Nasz doskonale przygotowany i doświadczony zespół pomoże dobrać hydrauliczne dźwigi samochodowe dopasowane do konkretnych, indywidualnych potrzeb.

Kluczowe znaczenie dla szybkiego prowadzenia prac ma dostęp do sprawnego technicznie sprzętu. Dlatego też oferujemy Państwu zarówno HDS-y, jak i maszyny budowlane.  Wypożyczamy jedynie sprzęt systematycznie sprawdzany tak, aby nigdy nie zawiódł pokładanych w nich  oczekiwań.

W naszej firmie możesz oczekiwać, że dobierzemy odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb. Posiadamy szeroki wybór modeli różnorodnych sprzętów i maszyn budowlanych oraz wyposażenia dodatkowego, dzięki którym sprawnie zrealizujesz wszystkie zamierzone prace. Proponujemy wypożyczenie HDS-ów o udźwigu do 15 ton. Wypożyczając sprzęt w naszej firmie otrzymasz wraz z nim kompletną obsługę techniczną i operatorką. W ten sposób oszczędzasz wynajmując potrzebne maszyny bez konieczności dodatkowego zatrudnienia operatora posiadającego stosowne uprawnienia.