miniladowarka

Brak dostępu do dróg utwardzonych i asfaltowych może być powodem wydłużenia w realizacji prac prowadzonych na budowach położonych poza terenami z siecią drogową. Dlatego też w budownictwie wykorzystuje się maszyny i pojazdy wyposażone w napęd pozwalający na sprawne poruszanie się urządzeń poza szosami. Przedstawiamy niektóre maszyny budowlane i pojazdy, z których skorzystasz na takich placach budowy. 

Maszyny budowlane do pracy na terenach nieutwardzonych

Na terenach, gdzie nie ma asfaltowych dróg, sprawdzą się wyłącznie te maszyny i pojazdy, które przystosowane są do pracy na terenach nieutwardzonych. W przypadku maszyn budowlanych typu koparki, ładowarki, koparko-ładowarki najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie pojazdów wyposażonych w gąsienice. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór zarówno koparek gąsienicowych, jak i minikoparek przeznaczonych do wykonywania wykopów na grząskim gruncie. Oferujemy także koparki i koparko-ładowarki gąsienicowe oraz miniładowarki gąsienicowe. Takie maszyny budowlane pozwolą na szybkie tempo prac oraz wysoką wydajność. Poza wszelkiego typu koparkami i ładowarkami proponujemy także wiertnice, młoty wyburzeniowe oraz podnośniki koszowe umożliwiające bezpieczną pracę na wysokościach. Dzięki szerokiej ofercie maszyn szybko przeprowadzić wyburzanie budynków, prace związane z wyrównaniem terenu, wykonaniem wykopów liniowych i wykopów pod budynki, fundamenty, szamba czy baseny. Nasz sprzęt pozwoli Ci na błyskawiczne wywiercenie otworów pod słupy i pomoże szybko skuć posadzki czy fundamenty na zewnątrz budynków. 

Transport materiałów, maszyn i kontenerów na place budowy 

W miejscach, które nie są połączone z siecią dróg utwardzonych lub asfaltowych doskonale sprawdzają się HDSy terenowe. Te hydrauliczne dźwigi samochodowe wyposażone są w napęd 4×4, który pozwala na transport maszyn i urządzeń o dużej masie i dostarczanie ich w miejsca, gdzie brak jest dróg. Ciężarówki z dźwigiem są niezastąpione w przewozie ciężkich maszyn, urządzeń i materiałów budowlanych wykorzystywanych na budowach. Można nimi przetransportować na przykład maszyny budowlane — tu sprawdzą się pojazdy niskopodwoziowe, którymi można przewieść koparki, ładowarki, dźwigi, a także inne sprzęty typu agregaty czy betoniarki. HDSy terenowe mogą również transportować materiały budowlane typu kostka brukowa, stal długa, drewno, kręgi betonowe, kamienne studnie czy płyty kamienne. Doskonale sprawdzą się zarówno w przewozie dużych tafli szklanych, jak i płyt betonowych. Można nimi przetransportować elementy więźby dachowej, rusztowania, a także szalunki, konstrukcje dachowe i stalowe. Konstrukcja samochodowych dźwigów hydraulicznych dostosowana jest także do transportu kontenerów — zarówno biurowych, jak i magazynowych czy sanitarnych. 

Niewątpliwą zaletą ciężarówek z dźwigiem jest nie tylko możliwość transportu ciężkich materiałów czy maszyn. HDSy pozwalają na ograniczenie wykorzystania na budowie takiego sprzętu jak dźwigi. Konstrukcja dźwigu hydraulicznego umożliwia załadunek, a następnie rozładunek ciężkich przedmiotów. W efekcie znacząco przyspiesza to dostawę wymaganych materiałów i maszyn na budowę. 

Wynajem maszyn budowlanych

Warto podkreślić, że istnieje możliwość wynajęcia maszyn budowlanych przez podmioty gospodarcze i osoby prywatne. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze eliminuje się koszty zakupu takich maszyn i urządzeń — po prostu można je pożyczyć na potrzebny czas. Co więcej, wynajmujący nie ponosi kosztów utrzymania sprzętu — obowiązek ten spoczywa na firmie, która pożycza maszynę. Ponadto firma specjalizująca się w wynajmie maszyn budowlanych dba o serwis i stosowne przeglądy proponowanych urządzeń. Jednocześnie wyklucza konieczność poszukiwania osób, które posiadają uprawnienia do obsługi konkretnego sprzętu — po prostu wynajmuje go wraz z doświadczonym operatorem. To powoduje, że prace na budowie będą posuwać się sprawnie, umożliwiając utrzymanie realizacji terminów. Firma oferująca wynajem maszyn budowlanych — jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia w tym zakresie — pomoże także dobrać odpowiednie urządzenie do prac, które planujesz z jego pomocą wykonać.